Lietuvoje

2015.12.13 16:45

Vilniaus medikai atliko širdies persodinimo operaciją vaikui

BNS2015.12.13 16:45

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų medikai sekmadienio naktį atliko širdies persodinimo operaciją vaikui.

Nacionalinės transplantacijos biuras informavo, jog donoro širdis į Vilnių buvo atgabenta iš Rygoje esančios klinikos šeštadienio vakarą, likus 20-čiai minučių iki vidurnakčio – persodinimas atliktas sekmadienio naktį.

„Pati operacija, kiek gavome informacijos, sėkminga, širdelė plaka“, – BNS sakė Santariškių klinikų vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene Gitana Letukienė.

Dėl donorinės širdies vaikui, kuriam buvo būtina transplantacija, kreiptasi į kaimynines šalis – Latviją, Estiją, Lenkiją, paieška buvo paskelbta ir tarptautinėje FOEDUS informacinėje sistemoje, kuriai priklauso 26 Europos Sąjungos šalys.

Pranešimo apie donorą Nacionalinės transplantacijos biuro koordinatorius sulaukė šeštadienio rytą – susisiekus su gydytojais, išsiaiškinta, jog širdis tinka recipientui, žuvusio vaiko artimieji Latvijoje sutiko dovanoti organą transplantacijai.

Transplantologų komanda į Rygą išskrido Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparniu apie 18 val., į Vilnių, paėmę donoro širdį, medikai grįžo 23 val. 40 minučių.

Populiariausi

Rokas Masiulis

Lietuvoje

2020.07.03 11:58

Masiulis buvo numatęs LAKD vadovo atleidimą: aš jau nesu ministras, tai Andrejevą greičiausiai irgi pašalins Landsbergis: atleidimas – žingsnis atgal; atnaujinta 12.57

8
Kauno oro uostas

Lietuvoje

2020.07.03 17:46

SAM atnaujino duomenis, iš kurių šalių gali atvykti užsieniečiai: pokyčiai dėl Liuksemburgo pasikeitė rekomendacijos dėl Čekijos; atnaujinta 18.01

5