Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.12 15:05

Socialdemokratų kandidatų į Seimą sąrašas – be europarlamentarų

BNS 2015.12.12 15:05

Socialdemokratai kitų metų Seimo rinkimuose kol kas atsirinko per 230 politikų, sąraše nebus partijos atstovų Europos parlamente Zigmanto Balčyčio ir Vilijos Blinkevičiūtės.

Valdančiųjų socialdemokratų Taryba šeštadienį posėdyje Seime pristatė daugiau nei 220 kandidatų daugiamandatėje apygardoje sąrašą, taip pat patvirtino aštuonis iš likusių penkiolikos kandidatų vienmandatėse apygardose.

Partijos rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas BNS patvirtino, kad socialdemokratų kandidatų sąrašuose yra visi aktyvūs politikai, dirbantys Seime ir vyriausybėje, tačiau nėra abiejų europarlamentarų.

„Jei būtų išrinkti, jie turėtų atsisakyti (europarlamentarų) mandato“, – paaiškino A. Sysas.

„Aš nedalyvausiu Seimo rinkimuose ir tai mes buvome aptarę su mūsų pirmininku gerokai anksčiau, dar iki garsaus įstatymo atsiradimo. Labai nuoširdžiai sakau – tai nieko bendro neturi, tiesiog dirbu Europos parlamente ir galvoju vieną dalyką: nebegalime manipuliuoti rinkėjais ir blaškytis, kalbėti vieną, daryti kitą“, – BNS sakė V. Blinkevičiūtė.

Tuo metu premjeras Algirdas Butkevičius BNS tvirtino, kad bent trečdalis partiečių jau praėjusiuose Seimo rinkimuose siūlė neįtraukti europarlamentarų.

„Turėjome ir prieš praeitus rinkimus labai dideles diskusijas, netgi buvo balsuojama, ar tikrai įtraukti europarlamentarus į rinkimų sąrašą. Tada buvo 30 proc. pasisakančių, kad neįtraukti. Kadangi demokratija yra demokratija, jie buvo įtraukti. Dabar džiaugiuosi, kad jie patys suprato, kad jų nebereikia“, – sakė jis.

Apsispręsta, jog Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kandidatuos Panemunės apygardoje Kaune, Benediktas Petrauskas kandidatuos Pajūrio apygardoje Klaipėdoje. Donatas Degenis – Panevėžio Vakarinėje apygardoje. Alytaus apygardoje kandidatuos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas.

Šalčininkų apygardoje kandidatuos Algis Vaitkevičius, Trakų-Vievio apygardoje kandidatu keliamas Vytautas Zalieckas, Kaišiadorių Elektrėnų – Marius Muižnikas. Vydas Baravykas keliamas Dzūkijos apygardoje.

Taip pat vietoje buvusių patvirtinti du nauji kandidatai: vietoje krašto apsaugos viceminisro Antano Valio Gargždų apygardoje kandidatuos Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benediktas Juodka, vietoje anksčiau Ignalinos-Švenčionių apygardoje patvirtino Socialinės apsaugos ir darbo viceministro Algirdo Šešelgio keliama Lina Kojelytė.

Po Tarybos sprendimo, iš viso jau yra patvirtinti 64 iš 71 vienmandatininkų. A.Sysas tikino, kad likusius septynis ketinama tvirtinti partijos suvažiavime kitų metų kovą.

„Didžiausia problema yra apygardų ribos – Kaune, pavyzdžiui, sukarpo, visiškai kitaip sujungia. Bičiuliai nenori tvirtinti, nes neaišku, ką prie ko prijungs“, – sakė A.Sysas.

Seimas lapkričio viduryje priėmė rinkimų pataisas, kuriose, be kita ko, numatyta, kad Europos parlamento ir savivaldybės tarybų narių įgaliojimai būtų automatiškai naikinami, jei jie būtų išrenkami Seimo nariais. Iki šiol išrinkti politikai galėjo pasirinkti, ar pasilikti tarybos ar europarlamentaro mandatą, ar eiti į Seimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi