Lietuvoje

2015.12.12 12:25

Kenijoje atidarytas naujas Lietuvos garbės konsulatas

LRT.lt 2015.12.12 12:25

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis gruodžio 11 d. Nairobyje, Kenijoje, oficialiai atidarė Lietuvos garbės konsulatą, kuriam vadovauja žinomas Kenijos teisininkas, „Oraro Company Advocates” įkūrėjas, dr. George Oraro, rašoma pranešime spaudai.

„Džiaugiamės, kad Kenijos politiniam ir verslo pasaulio gerai pažįstama asmenybė – dr. G. Oraro – atstovaus Lietuvą Kenijoje. Tikiuosi, kad garbės konsulatas, jo vadovas ir visa komanda bus didelė pagalba ir Lietuvos verslui, kuris po truputį žengia į Afrikos šalių rinkas. Džiaugiuosi, kad turėsime puikų kontaktą vienoje labiausiai augančių Rytų Afrikos ekonomikų, kuri yra ne tik šio regiono finansinis ir verslo centras, bet ir prekybiniai vartai į kitas kaimynines Afrikos šalis”, – sake Lietuvos užsienio reikalų viceministras.

Iškilmingoje garbės konsulato atidarymo ceremonijoje dalyvavo Kenijos užsienio reikalų ministrė dr. Amina Mohamed, politikai, žinomi Kenijos teisininkai, kelių Kenijos bankų vadovai, verslo organizacijų vadovai, Kenijos ministerijų ir centrinio banko atstovai. Iškilmingo priėmimo metu, Lietuvos diplomatai pristatė Lietuvos ekonomikos aktualijas, sparčiausiai Lietuvoje besivystančius ekonomikos sektorius bei jų potencialą.

Tai – devintasis Lietuvos garbės konsulatas Užsachario Afrikoje. Kenija yra didžiausia Rytų Afrikos ekonomika, šio regiono telekomunikacijų, finansų ir logistikos centras, traukiantis verslininkus iš viso pasaulio. 

Vizito metu viceministro delegacija taip pat susitiko su Kenijos Privataus verslo sektoriaus asociacijos (KEPSA) ir Kenijos pramonės ir prekybos rūmų vadovais, kurie pažymėjo, jog juos domina galimybės stiprinti ryšius su Lietuvos verslo asociacijomis, kaip tai šiuo metu daroma ir su kitų Vidurio Europos šalių verslu.

Viceministro R. Karoblio delegacija pradeda dalyvavimą ir Kenijoje vykstančioje 10-oje Pasaulio prekybos organizacijos derybinėje konferencijoje, kurios metu be derybinių sesijų numatomos ir dvi ES Užsienio reikalų ir prekybos ministrų tarybos.