Lietuvoje

2020.09.02 08:49

Briuselis Sinkevičiaus ir Jakeliūno nesuartino: pastarasis kritikuoja ir eurokomisarą, ir visą Komisiją

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.09.02 08:49

Prieš kiek daugiau nei metus Virginijui Sinkevičiui tapus kandidatu į eurokomisaro postą, o vėliau jį ir paskyrus, Stasys Jakeliūnas sakė šio neremiantis, nors abu politikai yra bendrapartiečiai. Praėjus metams, S. Jakeliūnas žodžių neišsižada, tik priduria, kad kompetencijų esą trūksta ne tik V. Sinkevičiui, bet ir visai Europos Komisijai.

„Niekas nepasikeitė nuo to laiko. Mūsų keliai su Virginijumi Sinkevičiumi praktiškai nesusikerta, kadangi dirbame skirtingose srityse, nebent kur nors atsitiktinai oro uoste ar lėktuve“, – trečiadienį LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ sakė europarlamentaras S. Jakeliūnas.

Briuselis politikų nesuartino, S. Jakeliūnas sako nematantis prasmės kalbėtis su V. Sinkevičiumi, kurį skeptiškai vertina „tiek kompetencijos, tiek moralės prasme“. Tiesa, po pradinių ginčų partijos vadovybėje, dabar dėl to nesklandumų esą nekyla.

„Tai kėlė tam tikrų, sakyčiau, nesusipratimų su LVŽS, jos vadovais ir premjeru, bet manau, kad dabar tai yra išsisprendę ir nėra esminiai klausimai, dėl kurių diskutuojame ar tuo labiau pykstamės“, – sakė S. Jakeliūnas.

Praėjusių metų spalį S. Jakeliūnas netgi išsiuntė laišką Ursulai von der Leyen, dabartinei Europos Komisijos pirmininkei, tuo metu dar būrusiai savo komandą iš ES valstybių deleguotų atstovų. Teigiamo atsako tąkart S. Jakeliūnas nesulaukė, jį sukritikavo ir tokį elgesį gėdingu pavadino dalis kolegų, pavyzdžiui, europarlamentarė Aušra Maldeikienė.

Dabar ir pačios U. Von der Leyen, ir visos EK kompetencijas S. Jakeliūnas sako vertinantis kritiškai ir teigia susiduriantis su „panašaus silpnumo komisarais“.

„Galbūt jis nėra blogiausias komisaras, bet mano požiūris ir principas bent jau politinio darbo kontekste yra daryti tai, ką supranti, nes kitu atveju tavimi pradeda manipuliuoti. Jeigu aš ateičiau į kokią nors sritį, pavyzdžiui, tą pačią Virginijaus Sinkevičiaus ar kokią kitą, ir dirbčiau komisaro ar kitą darbą, kad ir komitete, aš nesuprasčiau, apie ką eina kalba, o paviršutiniškai kažką pakartoti, kitų suformuluotas frazes, man nėra priimtina“, – LRT RADIJUJE aiškino S. Jakeliūnas.

Jis sakė tokios pozicijos laikęsis ir tuomet, kai Europos Parlamente buvo balsuojama dėl Komisijos įgaliojimų patvirtinimo

„Aš apskritai Komisiją kaip tokią kritiškai vertinu ir nepalaikiau, kai Žaliųjų frakcija vieningai bandė susilaikyti – aš buvau vienas iš tų, ko gero, vienintelis, pasakęs, kad aš negaliu Komisijos palaikyti. Ne tik dėl Virginijaus Sinkevičiaus, dėl Komisijos pirmininkės – man ji turi gerų įgūdžių retorikos srityje, bet kompetencijos tikrai trūksta“, – dėstė S. Jakeliūnas.

Populiariausi

Medikų kova su COVID-19

Lietuvoje

2021.01.15 12:24

Nerimas Pagėgiuose: COVID-19 mistiškai plinta slaugos įstaigoje, serga tik globotiniai, darbuotojų testai – neigiami kol kas neatsekama užsikrėtimų grandinė, papildyta NVSC komentaru

7
VUL Santaros klinikos; gydytojai; ligoninė

Lietuvoje

2021.01.15 09:32

1149 COVID-19 atvejai: naujas protrūkis Pagėgiuose, po tris asmenis mirė 50–59 ir 60–69 amžiaus grupėse nuo pandemijos pradžios pasveiko daugiau nei 100 tūkst. žmonių; atnaujinta 11.22

5