Lietuvoje

2015.12.12 11:11

Lietingą savaitgalį sulauksime ir saulės šilumos

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.12.12 11:11

Nors savaitgalis turėtų būti lietingas ir gana šaltas, tačiau, pasak sinoptikės Margaritos Kirkliauskaitės, šeštadienį dar gali palepinti saulės šiluma.

Šeštadienį Lietuvoje besilankantis, kartais su šlapdriba besimaišantis lietus bus intensyvesnis. Tačiau įdienojus, debesų masyvai pradės trauktis, kritulių mažės, o kartais iš už debesų pasirodys ir saulė. Vakarų krypties vėjas, kuris pirmoje dienos pusėje dar išliks stiprokas, vėliau pradės rimti.

Temperatūra dieną turėtų pasiekti iki 2–7 laipsnius šilumos. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį iki 5 laipsnių temperatūra laikysis pajūryje. Rytiniuose ir šiauriniuose šalies rajonuose temperatūra naktį gali nukristi ir iki minusinės, tad formuosis plikledis.

Sekmadienį prie pietvakarinio šalies pakraščio priartės nauja kritulių zona, kuri apims daugelį rajonų. Gausesnių kritulių sulauks vakariniai ir pietiniai Lietuvos regionai, o kritulių fazė, pasak M. Kirkliauskaitės, bus labai kaiti – lietų keis šlapdriba, o pietiniuose rajonuose pasirodys ir sniegas. Pūs nestiprus, nepastovios krypties vėjas ir vyraus 1–6 laipsnių temperatūra.

Pasak sinoptikės, ateinančios savaitės pradžioje dar labiau šals.