Lietuvoje

2013.02.20 09:02

Seimo Pirmininkas mano, kad A. Audickas neturėjo samdyti teisininkų iš buvusios darbovietės

ELTA2013.02.20 09:02

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas sukritikavo tai, kad Ūkio banko laikinasis administratorius Adomas Audickas pasisamdė buvusį darbdavį teikti paslaugas dabar jo vadovaujamai įmonei.

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas sukritikavo tai, kad Ūkio banko laikinasis administratorius Adomas Audickas pasisamdė buvusį darbdavį teikti paslaugas dabar jo vadovaujamai įmonei.

„Man labai gaila, kad vyksta tokie įvykiai. Tiesiog, manau, kad nereikia daryti tų intrigų lygioje vietoje. Manau, kad Lietuvoje yra pakankamai gerų teisininkų, ir nebūtina samdyti tuos teisininkus iš savo buvusios darbovietės. Aš tikrai taip nedaryčiau ir siūlyčiau jam nedaryti. Tiesiog jis tokių dalykų negali daryti“, - trečiadienio rytą interviu „Žinių radijui“ sakė parlamento vadovas.

V. Gedvilas sakė tikįs, kad tokį A. Audicko elgesį įvertins Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Seimo Pirmininkas nepateisino Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko raginimų žiūrėti į A. Audicko darbo rezultatą, o moralę ir etiką palikti nuošalyje.

„Kas žino, koks turi būti tas rezultatas? Jeigu žinočiau, koks turės būti rezultatas, ir jis pasakytų, kad aš pasieksiu tą rezultatą, aš pritarčiau, bet šiandien nieks nežinome, koks rezultatas, nežinome, kiek tai kainuos valstybei“, – dėstė politikas.

Anot jo, politikai, valstybės tarnautojai pirmiausia turėtų vadovautis morale ir etika.

„Manau, kad su morale ir etika nereikia prasilenkti, ir tą patį turėtų daryti ir laikinasis administratorius. Galbūt jaunas žmogus, galbūt iš nepatyrimo administruojant šitą veiklą padarė, bet to neturėtų būti“, - neabejojo V. Gedvilas.

Jam neadekvatus atrodo ir A. Audickui mokamas 45 tūkst. litų atlyginimas bei teisinių paslaugų įkainiai.

„Aišku, aš nepavydžiu, tegu uždirba žmogus – gal labai gabus, gal tikrai savo darbą atliks gerai ir jis vertas tų pinigų. Bet žiūrint iš šono, kaip dabar gyvena mūsų Lietuvos žmonės, kaip jie jaučiasi, kiek jie uždirba, tai 45 tūkst. litų atlyginimas man atrodo fantastiškas. Kai kalba, kad Seimo nariai uždirba beprotiškus pinigus, tai manau, kad tai yra didelis atlyginimas“, – kalbėjo Seimo Pirmininkas.

V. Gedvilas apgailestavo, kad lietuviški bankai patenka į sudėtingas situacijas.

Laikinasis Ūkio banko administratorius A. Audickas, baigęs darbą Ūkio ministerijoje, dirbo advokatų kontoroje „Raidla, Lejins & Norcous“. Tai yra ta pati kontora, kurią dabar jis pasamdė teikti teisines paslaugas Ūkio bankui. Pats A. Audickas interesų konflikto teigia neįžvelgiąs.

Premjeras Algirdas Butkevičius sako šį atvejį pavedęs išsiaiškinti Vyriausybės teisininkams.

VTEK antradienį nusprendė patikrinti, ar viešai pasirodžiusioje informacijoje dėl laikinojo Ūkio banko administratoriaus A. Audicko elgesio nėra Įstatyme nurodyto interesų konflikto požymių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt