Lietuvoje

2015.12.11 11:39

Tinkamai prižiūrima papūga visada primena vasarą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.12.11 11:39

Teigiama, kad papūgų augintojų namuose niekada nesibaigia vasara: čirškiantys ir skraidantys paukščiai kelia nuotaiką ir primena atostogas šiltuose kraštuose. Tačiau tokią atmosferą namuose palaiko tik gerai prižiūrimos papūgos. Netinkamai laikomos ar maitinamos jos tampa vangios, gali ir susirgti.

„Tinkamas narvo dydis turi būti toks, kad jos galėtų perskirsti nuo laktos ant laktos, nes joms reikia judėti. Taip pat reikia žinoti racioną, kuo ji minta: nepirkti impulsyviai. Reikia susitaikyti, kad bus plunksnų ir šiukšlių likučių“, – pasakojo Lietuvos zoologijos sodo vyr. zoologė Rasa Mikuličienė.

Pasak specialistės, norėdami paukštį palepinti, šeimininkai jam kartais pakenkia. Mat žmonių siūlomi gardūs kąsneliai gali sukelti paukščiui ligą, o gydyti šiuos augintinius sudėtinga.

„Didžiausia klaida – maitinimas paukščių nuo stalo: jiems įdomu paragauti, bet yra daug produktų ir prieskonių, kurie papūgoms yra kenksmingi arba net mirtinai pavojingi“, – patarė R. Mikuličienė.

Veterinaras Mindaugas Rimkevičius pataria nelaikyti paukščių narvų skersvėjyje, ar esant itin žemai ar aukštai temperatūrai, o leidus papūgai paskraidyti, pasirūpinti, kad ji nepaskanautų augalų ar paliktų cheminių medžiagų.

Specialistai sako, kad papūgoms taip pat reikia daug dėmesio: jos noriai bendrauja su šeimininkais, o įdėjus pastangų, galima prakalbinti net ir mažąsias papūgas.

„Beveik visos papūgos gali pasakyti bent minimalias trumpas frazes. Didesnės papūgos turi labiau išlavintą kalbos dovaną, gali pamėgdžioti ir garsus, ir melodijas, kartoti žodžius“, – džiaugėsi gyvūnų prekių parduotuvės pardavėjas–konsultantas Tomas Šakys.

Pašnekovas teigia, kad norint įsigyti didelę ir šnekią papūgą, jai gali tekti paskirti net iki 2000 eurų. Dar 50 eurų reikėtų atidėti jos priežiūrai kiekvieną mėnesį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.