Lietuvoje

2015.12.13 12:23

Obuolio žievelėje esančios medžiagos – ypač naudingos sąnariams

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2015.12.13 12:23

Sąnarių ligos – ne tik vyresnio amžiaus žmonių problema. Netinkama mityba, sėslesnis gyvenimo būdas, sumažėjęs fizinis aktyvumas skatina sąnarių skausmus ir ligas. Tačiau kasdien vartojant penkis ypač naudingus produktus, to galima išvengti, sako gydytojas Alvydas Unikauskas.

Sąnariai – kaulus jungiančios jungtys, nuo kurių priklauso judesių amplitudė. Deja, dažniausiai sąnariais susirūpinama tik tada, kai pradedama jausti didelį skausmą atliekant net ir paprastus judesius. Tai – perspėjimas, kad sąnariuose prasidėjo degeneraciniai pakitimai.

„Kad sąnariai būtų sveiki, jiems privalomas krūvis, kurį teikia judėjimas. Krūvio deficitas skatina raumenų nykimą, tai neigiamai veikia sąnarių veiklą. Be fizinio aktyvumo, itin svarbi mityba. Sąnariams ir gerai jungiamojo audinio veiklai reikalingi vitaminai, mikroelementai, baltymai, angliavandeniai ir riebalai“, – tvirtina gydytojas.

Anot profesoriaus, visas reikalingas medžiagas galima rasti penkiuose maisto produktuose. Tarp jų – kaklo sąnariams ypač naudingi migdolai, o pečių – obuoliai su žievele.

Kokius produktus reikėtų vartoti, norint palaikyti sąnarių sveikatą – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23