Lietuvoje

2015.12.11 10:30

Po lietaus ateis šaltis

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.12.11 10:30

Penktadienio rytą daug kur Lietuvoje gyventojus pasitiko šalna, tačiau naktį kritulių nebuvo užfiksuota. Visai kitokie orai numatomi savaitgalį – kaip LRT RADIJUI teigė sinoptikė Tatjana Kempi, sulauksime ir lietaus, ir minusinės temperatūros.

Pasak sinoptikės, penktadienį per Lietuvą slinks šaltasis atmosferos frontas, todėl daug kur numatomi mišrūs krituliai – pajūryje vyraus lietus, o kai kur sulauksime ir šlapdribos. Pūs stiprokas pietvakarių vėjas, kurio gūsiai pasieks 15–20 metrų per sekundę greitį. Tiesa, laikysis teigiama temperatūra – 1–4 laipsniai šilumos, o pajūryje oras įšils ir iki 6 laipsnių.

Šeštadienį per Skandinaviją slenkantis ciklonas į Lietuvą atneš darganotus orus: pūs stiprokas pietvakarių, vakarų krypties vėjas, numatomi krituliai, daugiausia – šlapdriba. Daugelyje rajonų oro temperatūra pasieks 1–6 laipsnius šilumos, tačiau vakarėjant paspaus ir šaltukas, tad gali susidaryti plikledis.

Sekmadienį orai bus kiek gražesni: kritulių sulauks nedaugelio šalies rajonų gyventojai, vėjas nurims – bus vidutinio stiprumo ir nepastovios krypties. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį temperatūra svyruos apie 0 laipsnių, o dieną pakils iki 2–4, o pajūryje – ir iki 6 laipsnių šilumos.

Kitos savaitės pradžioje, kaip ir sekmadienį, kritulių bus mažai. Pirmadienį turėtų pradėti dar labiau šalti – oro temperatūra nepakils aukščiau 3 laipsnių ribos.

Antradienį bus dar šalčiau ir temperatūra laikysis apie 0 laipsnių.