Lietuvoje

2020.08.31 15:53

Lukiškių paplūdimio dienos suskaičiuotos – bus išardytas

LRT.lt2020.08.31 15:53

Pasibaigus vasaros sezonui Vilniaus miesto savivaldybė trečiadienį pradės Lukiškių aikštėje esančio dirbtinio paplūdimio „Open Beach“ ardymo darbus, teigiama savivaldybės pranešime.

Pasibaigus vasaros sezonui Vilniaus miesto savivaldybė trečiadienį pradės Lukiškių aikštėje esančio dirbtinio paplūdimio „Open Beach“ ardymo darbus, teigiama savivaldybės pranešime.

Darbai turėtų tęstis nuo ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro, o šio paplūdimio smėlis bus pervežtas į kitus Vilniaus paplūdimius.

Pasak Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, Lukiškių pliažo idėja įpareigoja galvoti apie panašius vasaros projektus ir kitiems metams.

Paplūdimys Lukiškių aikštėje sukurtas birželio pabaigoje kaip atsakas į karantino apribotas atostogas užsienyje – tokiu būdu Vilnius vienai vasarai tapo kurortiniu miestu su paplūdimiu pačiame miesto centre. Vasaros savaitgaliais Vilnius taip pat virsdavo vis kitomis užsienio valstybėmis, viliodamas jų kultūra, maistu ir renginiais.

Dėl pliažo visuomenėje kilo nemažai diskusijų. Dalis politikų teigė, kad Lukiškių paplūdimiu rodoma nepagarba sukilimo bei laisvės kovų dalyviams, jų atminimui. Vėliau Seimas pritarė valdančiųjų pasiūlytoms pataisoms dėl Lukiškių aikštės tvarkymo. Nurodyta, kad Lukiškių aikštės naudojimas ir tvarkymas turi atitikti jos memorialinį statusą, užtikrinti rimtį bei deramą pagarbą už Lietuvos nepriklausomybę žuvusių kovotojų atminimui ir nužudytiesiems 1863–1864 m. sukilėliams, taip pat kad aikštės naudojimas ir tvarkymas negali prieštarauti viešajai tvarkai bei gerai moralei.

1660 kv. m ploto paplūdimiui supilti panaudota 300 kubinių metrų smėlio.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.04.18 09:35
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje – 726 nauji COVID-19 atvejai, 6 mirtys, pirmąja doze paskiepyti 1452 žmonės

ligoninėse gydomas 1101 COVID-19 pacientas; atnaujinta 09.44
13