Lietuvoje

2020.08.31 13:14

Puteikis teismui apskundė Verygos įsakymus dėl medicinos įstaigų darbo ribojimo

atnaujinta 14.03
Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS2020.08.31 13:14

Seimo narys, Centro partijos-tautininkų pirmininkas Naglis Puteikis pirmadienį pranešė apskundęs teismui sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymus dėl sveikatos priežiūros įstaigų paslaugų ribojimo.

Skunde Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, pasak N. Puteikio, prašoma įpareigoti sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą per 30 kalendorinių dienų pilna iki karantino buvusia apimtimi atkurti planines sveikatos priežiūros paslaugas.

„Kreipimąsi į teismą paskatino ministro A. Verygos informacija, kad rudenį, jeigu didės susirgimų COVID-19 skaičius, vėl bus imtasi medicinos įstaigų – ligoninių ir poliklinikų – darbo ribojimų. Centro partija-tautininkai, aš, kaip tos partijos pirmininkas, šiuo atveju naudojuosi Seimo nario mandatu, kuris leidžia apskųsti ministro įsakymus“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė N. Puteikis.

„Sprendimai galimi keli: prašome kai kuriuos sprendimus sustabdyti jau dabar, bylos nagrinėjimo laikotarpiu, kai kuriuos sprendimus prašome pripažinti, tuos kurie buvo anksčiau priimti, neteisėtais, ir kai kuriuos sprendimus prašome prevenciškai, kad nebūtų priimami, kaip antai, tolesnis ribojimas ligoninių ir poliklinikų veiklos“, – sakė partijos pirmininko pavaduotojas Kristupas Krivickas.

Politikai teigia sulaukiantys daug gyventojų skundų dėl laiku nesuteikiamų paslaugų, taip pat ir būtinosios pagalbos, neatliekamos reikalingos operacijos.

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje teigė apgailestaujantis, kad N. Puteikis prieš rinkimus tokiu būdu bando atkreipti į save dėmesį.

„Gal šiek tiek neįvertinant galimų rizikų, spekuliuojant gyventojų nežinojimu“, – sakė ministras.

„Noriu tik priminti tiems, kas gal jau pamiršo, kas darėsi tuo metu, kai liga plito labai intensyviai: tose šalyse, kur situacija gydymo įstaigose nebuvo suvaldyta, nebuvo imtasi karantino priemonių, buvo daug mirčių. Pradžioje jų buvo ir Lietuvoje“, – pridūrė ministras.

N. Puteikis yra valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime, kuriai priklauso ir A. Veryga, narys.

Šiuo metu gydymo įstaigoms, siekiant kompensuoti dėl koronaviruso sumažėjusio pacientų srauto patirtus nuostolius, kas mėnesį mokama viena dvyliktoji metinės sutartinės sumos.

Sveikatos priežiūros įstaigos, norinčios išlaikyti finansavimą, liepą turėjo būti atnaujinusios ne mažiau kaip 70 proc. stacionarinių ir ne mažiau kaip 80 proc. ambulatorinių iki karantino paskelbimo kovą teiktų paslaugų apimčių.

Kai kurių ligoninių atstovai savo ruožtu anksčiau yra teigę, jog atnaujinti paslaugas sudėtinga dėl griežtesnių reikalavimų, numatytų gydymo įstaigoms dėl infekcijos valdymo.

Populiariausi