Lietuvoje

2020.08.31 10:45

VRK kilo klausimų dėl Antano Guogos pilietybės

BNS2020.08.31 10:45

Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) kilo klausimų dėl Darbo partijos keliamo kandidato į Seimą, buvusio europarlamentaro Antano Guogos pilietybės, ji laukia papildomų įrodymų, kad politikas atsisakė Australijos pilietybės, praneša portalas lrytas.lt.

VRK pirmininkė Laura Matjošaišytė teigė, kad Migracijos departamentas neturi informacijos apie tai, jog A. Guoga būtų atsisakęs užsienio šalies pilietybės, todėl VRK kreipėsi į Užsienio reikalų ministeriją, kad ši patvirtintų, ar A. Guogos pateikta informacija yra teisinga.

A. Guoga sakė VRK pateikęs oficialų Australijos Vidaus reikalų departamento išduotą dokumentą, kuriame nurodoma esą liepos 31-ąją pateiktas jo prašymas panaikinti turimą šios šalies pilietybę jau yra patenkintas. Australai A. Guogos pageidavimą atsisakyti pilietybės esą patenkino praėjus mažiau nei savaitei – rugpjūčio 5-ąją. Tiesa, VRK pateiktame dokumente taip pat nurodoma, kad A. Guoga Australijos Vidaus reikalų departamentui per 28 dienas dar turi atsiųsti pasą ar kitus ankstesnės pilietybę patvirtinančius pažymėjimus.

Pasak portalo, abejones, ar kandidato į Seimą nesaisto priesaika su kita valstybe esą sustiprina ir tai, kad rinkimų organizatoriams A. Guogos pateiktas raštas yra ant oficialaus blanko, bet nepatvirtintas parašu.

Pagal Konstituciją, Seimo nariu gali būti renkamas Lietuvos pilietis, kuris nesusijęs priesaika ar pasižadėjimu užsienio valstybei ir rinkimų dieną yra ne jaunesnis kaip 25 metų bei nuolat gyvena Lietuvoje.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Populiariausi

Mokykla

Lietuvoje

2021.01.20 14:46

Ministrė išvardijo, kaip bus lopomos per pandemiją atsivėrusios mokymosi spragos, – tam skirta 7,5 mln. eurų turi vaikų grąžinimo į mokyklas planą, pagerėjus epidemiologinei padėčiai