Lietuvoje

2015.12.12 12:01

Kaip išvengti traumų ant slidaus šaligatvio?

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2015.12.12 12:01

Gydytojams traumatologams slidūs šaligatviai primena karo lauką, mat paslydus galimos ir labai rimtos traumos. Gydytojo Alvydo Unikausko teigimu, yra būdų, kaip slidžiu keliu eiti saugiai.    

Padangas renkamės atidžiai – protektorius turi neslysti, tačiau tai ignoruojame, kai renkamės avalynę. Gydytojo A. Unikausko manymu, kaip ir automobilių padangas, batus reikia rinktis su giliu protektoriumi. Išbandyti juos verta ir parduotuvėje.

Tačiau, jei naujos avalynės pirkti neplanuojate, o lauke – plikšala, yra keletas gudrybių, kurios gali pagelbėti, tam pasitarnauja ir batų apkaustai. 

Vis dėlto, jei kritimo išvengti jau nepavyko, svarbu žinoti, ir kaip teisingai kristi. Gydytojo manymu, vienodą tikimybę pargriūti turi tiek moterys, tiek vyrai, tačiau svarbu tai, kad jie griūva skirtingai. 

Moterys pirmiausiai krenta ant užpakalio, vėliau šonu, dažnai pasiremia viena ar dviem rankomis. Todėl joms dažnai lūžta uodegikaulis, o atsirėmus ranka – dilbio kaulai. Vyrai krenta ant nugaros, dažnai atlošia galvą ir taip traumuojama galva. 

Kaip nepaslysti, o jei paslydote, kaip išvengti rimtų traumų – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.