Naujienų srautas

Lietuvoje2013.02.25 10:25

V. Uspaskichas: Lietuvoje turi susijungti centro politinės jėgos, mes turime tai padaryti pirmi

ELTA 2013.02.25 10:25

Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas mano, jog Lietuvoje centro politinės jėgos turi susijungti, o Darbo partijos ir partijos Tvarka ir teisingumas sąjunga galėtų pirmoji užimti šią nišą.  

Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas mano, jog Lietuvoje centro politinės jėgos turi susijungti, o Darbo partijos ir partijos Tvarka ir teisingumas sąjunga galėtų pirmoji užimti šią nišą.

„Pokalbis apie susijungimą vyksta metus ar pusantrų. Nutarėme, kad grįšime prie šio klausimo po rinkimų – tai ir grįžome. Šią idėją turėsime pristatyti savo valdymo organams (...) noriu, kad šį sprendimą priimtų prezidiumas, taryba ir suvažiavimas“, – antradienį po valdančiosios koalicijos politinės tarybos posėdžio žurnalistams sakė jis.

Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Rolandas Paksas antrino V. Uspaskichui, sakydamas, jog politinių partijų susiliejimas yra teigiamas reiškinys.

„Bet kokiu atveju Lietuvoje turi būti ir gerų žinių. Aš manau, kad, jeigu politinių partijų lyderiai pradeda kalbėti apie suartėjimą, tai turėtų būti gera žinia. Pats esu susijungimo šalininkas, nes manau, kad tai yra reikalinga, būtina, tai reikėjo padaryti galbūt net ir anksčiau. (...) Šiandien valstybei kaip niekada reikalingas politinis stabilumas“, – kalbėjo R. Paksas.

V. Uspaskichas žurnalistams atskleidė jau sugalvojęs kelis galimus pavadinimus dviejų partijų sąjungai, tačiau nenorėjo jų kol kas atskleisti.

„Svarbu, kad pavadinime būtų žodžiai „darbas“ ir „tvarka“, – juokavo V. Uspaskichas.

ELTA primena, kad partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas R. Paksas sako negalintis nei paneigti, nei patvirtinti informacijos apie galimą jo vadovaujamos partijos jungimąsi su V. Uspaskicho vadovaujama Darbo partija. Pasak R. Pakso, galutiniai sprendimai paaiškės per sekmadienį įvyksiantį partijos prezidiumo ir tarybos posėdį.

Jeigu Darbo partija ir partija Tvarka ir teisingumas susijungtų, partijos vadovas, kaip skelbia žiniasklaida, keistųsi kas dvejus metus. Pirmais metais vadovaus Tvarkos ir teisingumo atstovas, o po dvejų metų – Darbo partijos narys.

Kol kas naujos politinės partijos pavadinimas nėra žinomas.

Visos teisinės procedūros turėtų būti atliktos per 65 dienas, skaičiuojant nuo ateinančio sekmadienio.

Naujoji politinė partija turės 39 vietas Seime ir bus didžiausia parlamento partija.

Tvarkos ir teisingumo partijos prezidiumo ir tarybos posėdis vyks sekmadienį nuo 14 val. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi