Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.09 19:37

FNTT akiratyje – V. Uspaskicho šeimos valdomo koncerno įmonės

BNS 2015.12.09 19:37

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sunkių finansinių nusikaltimų, kurio taikiklyje atsidūrė ir Darbo partijos garbės pirmininko europarlamentaro Viktoro Uspaskicho šeimos valdomo koncerno „Vikonda“ bendrovės, pranešė portalas tv3.lt ir TV3 „Žinios“.  

Teisėsaugą sudomino esą įtartina „Vikondos“ bendrovių pinigų cirkuliacija bei grandiozinių koncerno renginių, tarp kurių – koncerno 25-mečio jubiliejus, „Vikondos“ vadovės, verslininkės, V. Uspaskicho žmonos Jolantos Blažytės-Uspaskich 50 metų gimtadienio šventė, Ledų šventė, finansavimo šaltiniai.
 
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktorius Kęstutis Jucevičius teigė, kad pareigūnus sudomino dviejų viešųjų įstaigų buhalterija.
 
„Tyrimas atliekamas ne konkrečiai dėl koncerno „Vikonda“, o yra tyrimas dėl dviejų viešųjų įstaigų ir būtent dėl lėšų panaudojimo šitose įstaigose. Esmė yra tame, kad būtent viena iš šių viešųjų įstaigų yra gavusi nemažą pinigų sumą būtent iš koncerno „Vikonda“. Ir būtent tyrimas atliekamas, kaip tos tikslinės lėšos buvo panaudotos. Yra pareikšti įtarimai, bet tikrai, žinokite, dabar yra tyrimo tik pradžia, yra atliekami aktyvūs ikiteisminiai tyrimo veiksmai ir aš Jums negalėčiau šiai dienai detalizuoti konkrečių faktų“, – sakė FNTT vadovas.
 
TV3 duomenimis, minėtiems renginiams surengti pasitelkti 0,5 mln. eurų iš koncerno „Vikonda“ įmonių „Krekenavos agrofirma“, „Kėdainių fabriko konservai“ buvo perduoti neturtingų šeimų vaikų parama besirūpinančiam labdaros ir paramos fondui „Viltis-Vikonda“, fondas lėšas pervedė vienai neįvardytai viešajai įstaigai. Ši įstaiga esą pinigus išgrynino ir grąžino bendrovėms.
 
V. Uspaskichas tvirtino nieko nežinąs nei apie atliekamas kratas savo šeimos įmonėse, nei apie pradėtą ikiteisminį tyrimą.
 
„Pas mane yra pakankamai pinigų deklaruota, kad galėčiau apmokėti žmonos gimtadienį“, – sakė politikas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi