Lietuvoje

2015.12.09 18:52

Prezidentė ragina Seimą nedalinti nepamatuotų pažadų

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.12.09 18:52

Politikai turėtų elgtis kaip įmanoma atsakingiau, nes ekonominė situacija aplink Lietuvą dar nenusistovėjusi, LRT RADIJUI tvirtina prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji ragina atsakingai tvirtinti kitų metų biudžetą ir nedalinti nepamatuotų pažadų.

„Norėtųsi, kad priėmimo metu nebūtų dalijami nepamatuoti pažadai. Pirmą kartą po ketverių metų Lietuva tapo Europos Komisijos kritikos taikiniu. Tai, kad balansuojame ant fiskalinės atsakomybės ribos, kad mūsų išlaidos gali tapti sudėtingai valdomos, nėra maloni žinia“, – tvirtina šalies vadovė.

Ji priduria, kad kaimyninės šalys vis dar patiria ekonominį sunkmetį, todėl politikai turėtų elgtis atsakingai. „Biudžetas išties reikalingas, svarbus. Norėtųsi, kad galiausiai politikai vis dėlto elgtųsi kaip įmanoma atsakingiau, nes ekonominė situacija aplink Lietuvą dar nenusistovėjusi – mūsų kaimynai dar išgyvena ekonominį sunkmetį. Tai, kas įtraukta į biudžetą, reikalinga ir svarbu, bet turime suprasti ir elgtis atsakingai iki paskutinės minutės, kol šis biudžetas bus priimtas“, – ragina D. Grybauskaitė.

EK yra pareiškusi, kad Lietuvos biudžeto išlaidos kitąmet gali viršyti pajamas daugiau, nei numatyta. Briuselio teigimu, Lietuva gali neįvykdyti įsipareigojimo, kad struktūrinis deficitas būtų ne didesnis kaip 1 proc. bendrojo vidaus produkto.