captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prezidentė ragina Seimą nedalinti nepamatuotų pažadų

Politikai turėtų elgtis kaip įmanoma atsakingiau, nes ekonominė situacija aplink Lietuvą dar nenusistovėjusi, LRT RADIJUI tvirtina prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji ragina atsakingai tvirtinti kitų metų biudžetą ir nedalinti nepamatuotų pažadų.
T. Lukšio (BFL) nuotr.
T. Lukšio (BFL) nuotr.

„Norėtųsi, kad priėmimo metu nebūtų dalijami nepamatuoti pažadai. Pirmą kartą po ketverių metų Lietuva tapo Europos Komisijos kritikos taikiniu. Tai, kad balansuojame ant fiskalinės atsakomybės ribos, kad mūsų išlaidos gali tapti sudėtingai valdomos, nėra maloni žinia“, – tvirtina šalies vadovė.

Ji priduria, kad kaimyninės šalys vis dar patiria ekonominį sunkmetį, todėl politikai turėtų elgtis atsakingai. „Biudžetas išties reikalingas, svarbus. Norėtųsi, kad galiausiai politikai vis dėlto elgtųsi kaip įmanoma atsakingiau, nes ekonominė situacija aplink Lietuvą dar nenusistovėjusi – mūsų kaimynai dar išgyvena ekonominį sunkmetį. Tai, kas įtraukta į biudžetą, reikalinga ir svarbu, bet turime suprasti ir elgtis atsakingai iki paskutinės minutės, kol šis biudžetas bus priimtas“, – ragina D. Grybauskaitė.

EK yra pareiškusi, kad Lie­tu­vos biu­dže­to iš­lai­dos ki­tą­met ga­li vir­šy­ti pa­ja­mas dau­giau, nei nu­ma­ty­ta. Briuselio tei­gi­mu, Lie­tu­va ga­li ne­įvyk­dy­ti įsi­pa­rei­go­ji­mo, kad struk­tū­ri­nis de­fi­ci­tas bū­tų ne di­des­nis kaip 1 proc. bend­ro­jo vi­daus pro­duk­to.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...