Lietuvoje

2015.12.09 19:03

Kaip asmeniškai pasikalbėti su prezidente?

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.12.09 19:03

Ką daryti, jei turite problemą, kurią, jūsų manymu, gali išspręsti tik prezidentė? O gal – premjeras arba Seimo pirmininkė? LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ žurnalistai domėjosi, kiek šansų susitikti su jais turi paprastas šalies gyventojas.

Lietuvos Respublikos Prezidentė per metus gauna daugiau kaip 5 tūkst. laiškų. Į visus juos atsakoma per 20 darbo dienų. Prezidento kanceliarijos Asmenų aptarnavimo sk. vedėjos Astos Bogušienės teigimu, žmonės dažniausiai skundžiasi dėl policijos, prokuratūros, advokatų, notarų, antstolių darbo ir teismų sprendimų. 

Jei besikreipiantieji pateikia siūlymų, jie siunčiami išnagrinėti patarėjams ir kitiems specialistams, o jei pastabos pasirodo pagrįstos, formuojami siūlymai teikiami prezidentei, kuri savo ruožtu sprendžia, ar perduoti juos Seimui ar kitoms institucijoms. 

Pirmąjį laišką prezidentei vilnietis Algimantas Subačius parašė prieš trejus metus. Tąkart šalies vadovės prašė, kad nebūtų naikinamas sostinės troleibusų parkas. Algimantas dar rašė ir į susisiekimo ministeriją, savivaldybę, STT, FNTT. 

Ko savo laiškais jis pasiekė, žiūrėkite reportaže.