Lietuvoje

2015.12.09 17:17

A. Butkevičius: dėl nulio promilių reikėtų palaukti medikų pozicijos

BNS2015.12.09 17:17

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia iš principo palaikantis Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlymą įteisinti nulio promilių alkoholio ribą vairuotojams, tačiau prieš galutinį sprendimą ragina sulaukti ir medikų pozicijos.

„Aš esu už tai, kad už vairo sėstų visiškai nevartoję alkoholio. Ir jei tai galima, kad būtų pasiekta nulis promilių, tai aš pritarčiau pirminiam pasiūlymui, bet, žinote, reikia sulaukti ir iš medikų atsiliepimų, nes kalbama, kad vartojant tam tikrus vaistus lyg gali būti 0,1“, – žurnalistams vyriausybėje trečiadienį sakė premjeras.

Sveikatos apsaugos ministrė taip pat teigė, jog VRM siūlymas yra logiškas ir prisideda prie siekio mažinti alkoholio vartojimo problemą – ji atmetė premjero nuogąstavimus, kad kai kurie vaistai gali būti dingstimi atsisakyti šios idėjos.

„Kažkaip tai abejoju, kad lašiukai galėtų duoti daugiau tų promilių, galų gale, yra ir kitas būdas – patikrinti kraują“, – žurnalistams sakė ji.

VRM antradienį registravo pataisas, kuriomis siūlo įteisinti nulio promilių alkoholio ribą visiems vairuotojams. Šiuo metu maksimali numatoma leistina alkoholio koncentracija kraujyje vairuotojams yra 0,4 promilės.

VRM pažymi, kad pernai per neblaivių vairuotojų sukeltus eismo įvykius Lietuvoje pernai žuvo net 47 žmonės – 14 žmonių daugiau nei metais anksčiau.

Nulio promilių ribą visiems vairuotojams yra įteisinusios ir kai kurios kitos Europos Sąjungos šalys – Bulgarija, Čekija, Slovakija, Vengrija.

Kaip anksčiau BNS sakė Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Gintaras Aliaksandravičius, nulio procentų riba „turės paklaidą“, į kurios ribas pateks alkoholio kiekis, galintis atsirasti dėl suvartoto tam tikro maisto ar vaistų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.