Lietuvoje

2015.12.09 15:39

Vyriausybė pritarė privalomam naminių gyvūnų registrui

ELTA2015.12.09 15:39

Vyriausybės posėdyje pritarta privalomo naminių gyvūnų registro steigimui – nuo kitų metų sausio 1 dienos gyventojai turės pranešti apie laikomus šunis, kates, šeškus ir kitus gyvūnus.

Į registrą įtraukti gyvūnai taip pat turės būti paženklinti specialiomis mikroschemomis, o informacija apie augintinius bus kaupiama vieningoje duomenų bazėje. Preliminariais duomenimis, viena mikroschema gyventojui kainuos apie 16 eurų.

Teigiama, kad ženklinimas padės mažinti beglobių gyvūnų populiaciją, prisidės apsaugant žmones nuo ligų, pavyzdžiui, pasiutligės.

„Norint, kad gyvūnas būtų paženklintas, jis turės turėti ir skiepų pasus ir turės būti teikiamos veterinarinės paslaugos“, – vyriausybės posėdžio metu kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Posėdžio metu ministrė neslėpė, kad įgyvendinant projektą kils didelių sunkumų registruojant beglobius gyvūnus, taip pat kaimo vietovėse laikomus augintinius.

„Problema bus didelė, mes sulauksime didžiulio gyventojų pasipiktinimo. Rasti kontrolės mechanizmą, kad jis veiktų, bus labai sunku. Pavyzdžiui, kaime yra katė, ir aplinkui laksto dar 5 kažkokie kačiukai – niekas neprisipažins, kad tai yra jų, ir aš manau, kad padaugės gyvūnų žudymo atvejų“, – kalbėjo ministrė.

Šiuo metu privaloma gyvūnų registracija galioja 15-koje ES valstybių. Lietuvoje šiuo metu atskiras gyvūnų duomenų bazes turi Smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacija ir Gyvūnų registravimo centras. Nuo 2016 m. šiuos duomenis tvarkys ir pildys Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras.

„Krūvis, be abejo, žmonėms bus didelis – žmonėms reikės mokėti pinigus, reikės, kad gyvūnai būtų paskiepyti, pasai išduoti“, – vyriausybės posėdžio metu sakė V. Baltraitienė.

Kad visi gyvūnai būtų ženklinami ir registruojami nuo 2016 m., Seimas nutarė dar prieš keletą metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt