Lietuvoje

2015.12.09 13:28

Lietuva ir Baltarusija pasirašė karinio bendradarbiavimo planą

BNS2015.12.09 13:28

Lietuva ir Baltarusija patvirtino planą, pagal kurį kitąmet vyks dvišalis karinis bendradarbiavimas.

Krašto apsaugos ministerija (KAM) trečiadienį pranešė, kad planas pasirašytas praėjusią savaitę Minske vykusiose kasmetinėse Lietuvos ir Baltarusijos gynybos ministerijų konsultacijose.

Konsultacijų metu aptarti saugumo regione klausimai ir problemos, karinių pajėgų plėtros planai, dvišalio bendradarbiavimo perspektyvos.

Anot Lietuvos delegacijai vadovavusio KAM Tarptautinių ryšių ir operacijų departamento direktoriaus Roberto Šaprono, įtampa santykiuose su Rusija nepakenkė ryšiams su Baltarusija.

„Įtampa ir totalus nepasitikėjimas Rusijos ir Vakarų santykiuose niekaip nepersikėlė į Lietuvos dvišalius ryšius su Baltarusija, nepaisant mūsų šalių skirtingų integracijos krypčių – manau, kad tai yra labai svarbus teigiamas faktorius saugumui mūsų regione“, – pranešime cituojamas R. Šapronas.

Baltarusijos pusei konsultacijose pareiškus, kad NATO pajėgų stiprinimas, kuris yra vykdomas Baltijos regione atsakant į Rusijos agresiją Ukrainoje, kelia klausimų Baltarusijoje, Lietuva pasiūlė tęsti ir plėsti dvišales atvirumo ir pasitikėjimo stiprinimo priemones – išankstinį informavimą apie karines veiklas, stebėtojų kvietimą į pratybas, keitimąsi duomenimis apie karines pajėgas. Tokios abipusės priemonės, pasak KAM, padeda išvengti nesusipratimų, leidžia geriau pažinti vieniems kitus.

„Turime vertinti Baltarusijos vadovybės atsiribojimą nuo agresyvios Rusijos užsienio politikos. Šioje šalyje nepajaučiau jokių nuoskaudų dėl subyrėjusios Sovietų imperijos, ji gerai jaučiasi savo teritorijos ribose ir kol kas nesileidžia įtraukiama į pavojingas savo sąjungininkės avantiūras, – pabrėžė Robertas Šapronas. – Manau, kad tai suteikia pagrindo Baltarusijai gerinti ir dvišalius ryšius su ES ir NATO.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.