Lietuvoje

2015.02.14 17:32

LLRA iš koalicijos nebesitraukia

Liepa Želnienė, 15min.lt2015.02.14 17:32

Antradienį valdančiosios koalicijos Politinė taryba susirinkusi į Vyriausybę prie pietų stalo išsprendė tarpusavio nesutarimus.  

Antradienį valdančiosios koalicijos Politinė taryba susirinkusi į Vyriausybę prie pietų stalo išsprendė tarpusavio nesutarimus.

Prieš visų koalicijos partnerių susitikimą Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas, premjeras Algirdas Butkevičius su koalicijos darbui priekaištus žeriančiu Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) pirmininku Valdemaru Tomaševskiu susitiko asmeniškai. Po šio susitikimo LLRA praėjo noras trauktis iš koalicijos.

Premjero susitikime su V.Tomaševskiu taip pat dalyvavo socialdemokratas Gediminas Kirkilas ir Kovo 11-osios akto signataras Česlovas Okinčicas.

Šiame susitikime, pasak V.Tomaševskio, rastas sutarimas daugeliu anksčiau nerimą kėlusių klausimų.

„Esu patenkintas susitikimu su premjeru. Esu patenkintas dėl mūsų koalicijos tarybos posėdžio. Artimiausiu metu mes visus klausimus, kurių negalėjome išspręsti, bandysime spręsti. Iki galo nesutarėme dėl terminų, bet praktiškai esminis susitarimas buvo pasiektas“, – pareiškė V.Tomaševskis.

Anot jo, po pokalbiu su premjeru minčių apie traukimąsi, liko „labai mažai“, nes susitarta dėl mechanizmų, kaip rasti sutarimą.

„Dėl terminų mes nesusitarėme, bet praktiškai esame pasiryžę kartu dirbti ir šiandien būtent demonstruojame, kad koalicija yra vieninga. Kalbėjome dėl biudžeto, šveitimo reikalų, bendradarbiavimo tam tikrose savivaldybėse“, – paaiškino LLRA vadovas.

„Pasikeitėme nuomonėmis po mano vizito Lenkijoje ir kalbėjome kitais klausimais. Buvo dalykiškas dviejų politikų pokalbis“, – apie susitarimus atsiliepė ir A.Butkevičius.

Neturėjo ketinimų subyrėti

Paskui šie susitarimai aptarti ir koalicijos Politinėje taryboje. Po posėdžio premjeras A.Butkevičius pareiškė, kad koalicija „niekada neturėjo ketinimų, kad gali iširti“.

„Manau, kad pokalbis buvo konstruktyvus, dalykiškas, stengiantis ir norint, kaip Viktoras (Viktoras Uspaskichas – red.past) greičiau tų rezultatų valstybės valdyme. Manau, kad pasikeičiant informvacija buvo pasikeista nuomonėmis, kokia yra situacija, ką mes dabar darome ir ką darysime“, – pusantros valandos trukusio posėdžio sakė A.Butkevičius.

Pasak jo, koalicija yra labai stipri, o Vyriausybė dirba labai gerai.

„Nesijaučia, kad ministrai būtų iš atskirų partijų“, – komplimentus kolegoms ministrų kabinete liejo A.Butkevičius.

Paklaustas, ką teko pažadėti, kad LLRA liktų koalicijoje, A.Butkevičius teigė, kad visi  suprato, kad koalicija dirba tik du mėnesius ir greitai radikalių sprendimų negalėjo priimti.

„Jokių įsipareigojimų mes vieni kitiems nedalijame, bet ieškome paties geriausio sprendimo. Mes visi esame pasiruošę nuo pat pirmos dienos dirbti Lietuvos žmonių labui. Niekas nieko nešokdina, žinot, mes visi esame žmonės ir turime teisę padaryti tam tikrus pareiškimus“, – kalbėjo premjeras.

Anksčiau V.Tomaševskis teigė, kad Valdančiosios daugumos Politinės tarybos posėdyje kelsiantis klausimą dėl euro įvedimo datos ir dar kartą siūlysiąs peržiūrėti šių metų biudžetą. V.Tomaševskis tuomet teigė, kad nuo to, ar bus rastas sutarimas, priklausys LLRA sprendimas dėl darbo koalicijoje.

Dar praėjusį pirmadienį V.Tomaševskis žurnalistams pareiškė nematantis perspektyvos dirbti koalicijoje, nes jai nepavyksta susitarti programinėse nuostatose.

Šie žodžiai tuomet apstulbino visus likusius koalicijos partnerius.

Antradienį apie euro įvedimą koalicijos Politinė taryba nekalbėjo.

Populiariausi

Prie Vilniaus savivaldybės nusidriekė eilės norinčiųjų pasiskiepyti.
21

Lietuvoje

2021.04.11 11:32

Prie vakcinavimo centro Vilniaus savivaldybėje liejosi aistros: turi registracijos laiką, bet reikia laukti eilėje

savivaldybė sako peržiūrėsianti vakcinavimo procesą; atnaujinta 12.02
21