Lietuvoje

2015.12.09 12:48

Siūloma skirti M. Maldeikį Seimo nuolatiniu atstovu ES

ELTA2015.12.09 12:48

Seimo valdyba pateikė Seimo kanclerei Daivai Raudonienei siūlymą parlamento nuolatiniu atstovu Europos Sąjungoje (ES) skirti Seimo Europos reikalų komiteto biuro patarėją Matą Maldeikį.

Naujasis atstovas darbą pradės 2016 m. sausį.

Šis sprendimas priimtas atsižvelgiant į Seimo Europos reikalų komiteto ir Seimo Užsienio reikalų komiteto protokolinius nutarimus ir Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus rašytinį pritarimą.

Pagal įstatymą, Seimo nuolatiniu atstovu skiriamas karjeros valstybės tarnautojas, einantis ne žemesnes kaip Seimo kanceliarijos patarėjo pareigas ir turintis darbo patirties tarptautinių santykių srityje. Pretendento atranka vyksta pagal Seimo kanclerio 2012 m. patvirtintą tvarką.

Informacija apie rengiamą atranką, kaip numatyta minėtame tvarkos apraše, buvo paskelbta Seimo intraneto puslapyje. Dokumentus dalyvauti atrankoje pateikė du pretendentai, vienas jų atrankos dieną informavo, kad atrankoje nedalyvaus. 

Atitikęs reikalavimus konkursą laimėjo vienintelis dalyvis – šešerius metus Seimo kanceliarijoje dirbantis Seimo Europos reikalų komiteto biuro patarėjas M. Maldeikis. Kaip nustatyta įstatymu, atrinktą kandidatūrą svarstė Seimo Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetai, raštiškai pritarė užsienio reikalų ministras.

Po trejus metus truksiančios kadencijos atstovas, kaip nustatyta Valstybės tarnybos įstatymu, turi galimybę grįžti į anksčiau eitas pareigas Seimo kanceliarijoje. Nuo 2008 metų šias pareigas eina Seimo kanceliarijos valstybės tarnautoja Živilė Pavilonytė, anksčiau Seimo nuolatinėmis atstovėmis dirbo Rūta Bunevičiūtė ir Loreta Raulinaitytė, kurios toliau tęsia darbą Seimo kanceliarijoje.

Seimo nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje padeda stiprinti ir plėtoti Seimo ir Europos Sąjungos institucijų bendradarbiavimą, reguliariai informuoja Seimą, Seimo komitetus, Seimo valdybą apie Europos Sąjungos institucijų veiklą, ypač dėl labai aktualių arba aktualių pasiūlymų priimti Europos Sąjungos teisės aktus, taip pat apie kitų Europos Sąjungos dokumentų svarstymą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.