Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.09 13:30

Kokius egzotiškus gyvūnus labiausiai mėgsta lietuviai?

Pasirodo, lietuviai namuose dažniausiai laiko smulkiųjų žinduolių, o internete vykdytoje apklausoje išaiškėjo, kad dauguma augina šinšilas ir degu, antroje ir trečioje vietoje – paukščiai ir ropliai.

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija, bendradarbiaudama su Aplinkos ministerija, du mėnesius internete klausė, kokius egzotinius gyvūnus namuose laiko Lietuviai ir su kokiomis problemomis juos augindami jie susiduria.

Apdorojus pusantro tūkstančio anketų, išaiškėjo, kad namuose dažniausiai auginami degu ir šinšilos, iš pažiūros – smulkūs graužikai. Pasak specialistų, jie yra jautrūs aplinkai, triukšmui, labai specifinė ir jų mityba, gyvūnai gyvena gana ilgai, todėl prieš juos įsigyjant ar jau auginant reikėtų pasidomėti, kaip pagerinti jų gyvenimo sąlygas.

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos apklausos rezultatai padės kurti geresnes gyvūnų priežiūros sąlygas ir platesnį paslaugų spektrą juos laikantiems gyventojams bei pačių augintojų sveikatos saugumą. Jau seniai buvo būtina išsiaiškinti, kokių egzotinių augintinių priežiūros žinių Lietuvoje trūksta labiausiai.

Daugiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi