Lietuvoje

2015.12.09 12:41

Specialistai priminė apie širdies sveikatą

Audra Avižiūtė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.12.09 12:41

Aukštas kraujospūdis, rūkymas bei didelis cholesterolio kiekis – dažniausi širdies ir kraujotakos ligas sukeliantys veiksniai. Norėdama atkreipti dėmesį, Vilniaus širdies asociacija šeštąjį kartą paskelbė miokardo infarkto prevencijos savaitę. Pasak iniciatyvos rengėjų, laiku pritaikius prevencines priemones, širdies ligų galima išvengti.

Kaip teigia Lietuvos širdies asociacijos Vilniaus filialo pirmininkė prof. Žaneta Petrulionienė, širdies ligas sukelia ir tokie veiksniai kaip cukrinis diabetas, netaisyklinga mityba, per mažas fizinis aktyvumas ir stresas. Jei išmoktume susidoroti su šiais veiksniais, širdies sveikata atsidurtų mūsų pačių rankose. Be to, pasak specialistės, rizikos veiksnių kontrolę būtina pradėti šeimose.

Tačiau, jeigu širdis visgi yra nualinta, galima laukti ir blogiausio – miokardo infarkto. Tuomet svarbiausia laiku kreiptis pagalbos į medikus, o pirmosios dvi–trys valandos yra auksinės.

Daugiau apie šią klastingą ligą ir širdies bei kraujagyslių ligas Lietuvoje, kurios sudaro per 56 procentus visų mirčių Lietuvoje, žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.