Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.09 11:48

Nacionalinis stadionas Vilniuje bus gaivinamas per trišalę koncesiją

BNS 2015.12.09 11:48

Daugiafunkcinis kompleksas su nacionaliniu stadionu Vilniuje bus statomas pasinaudojant trišale koncesija, kurioje dalyvaus vyriausybė, miesto savivaldybė ir privatus investuotojas.

Vyriausybė pasitarime pirmadienį savo atstovu projekte paskyrė Kūno kultūros ir sporto departamentą.

Departamentas kartu su Vilniaus miesto savivaldybe organizuos koncesijos konkursą bei pasirašys partnerystės sutartį su privačiu investuotoju, laimėjusiu konkursą, ir įgyvendins partnerystės projektą, pranešė vyriausybės spaudos tarnyba.

Vyriausybė apsisprendė iki 53,39 mln. eurų apriboti savo turtinius įsipareigojimus projekte, kai bendra jo numatoma vertė – apie 79 mln. eurų. Numatoma, kad valstybės partnerystė apims 15 tūkst. stacionarių vietų stadiono ir iki 1,5 tūkst. kvadratinių metrų ploto sporto muziejaus patalpų sukūrimą, jų valdymą ir priežiūrą. 
Vilniaus miesto savivaldybės taryba lapkričio pradžioje jau pritarė Nacionalinio stadiono koncesijos projektui, kuriuo planuojamos 79 mln. eurų investicijos. Sutartis tarp savivaldybės, valstybės ir privataus investuotojo būtų sudaroma 25 metams – iš jų trejus metus vyks komplekso statyba, 22 metus investuotojas jį prižiūrės ir po to perduos savivaldybei. 

Vyriausybės atstovai anksčiau skelbė, kad galimybe tapti daugiafunkcinio komplekso operatoriumi domisi devynios užsienio bendrovės. 

Stadionas šalia Vilniaus „Akropolio“ buvo pradėtas statyti 1987 metais, o 1993-iaisiais užkonservuoti jau pastatyti pamatai bei laikančiosios konstrukcijos. 2008 metais į objektą investavus dar 33,6 mln. eurų, statybos darbai nutrūko dėl finansavimo trūkumo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi