Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.09 10:48

Su nacionalinio stadiono vaiduokliu jau galima atsisveikinti

LRT.lt 2015.12.09 10:48

Vyriausybė kartu su Vilniaus miesto savivaldybe įgyvendins viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektą „Daugiafunkcio sveikatinimo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo kompleksas“ Vilniuje, Šeškinėje. Tokį sprendimą šiandien pasitarime priėmė ministrų kabinetas, rašoma vyriausybės interneto puslapyje.

„Tai nėra anksčiau nesėkmingai bandyto įgyvendinti nacionalinio stadiono  projekto gaivinimas, tai – naujo, universalaus projekto pradžia, pasirenkant efektyvesnį viešojo ir privataus sektorių partnerystės kelią. Šiandieninis vyriausybės sprendimas – tarsi starto šūvis pradedant konkrečius veiksmus po tiek metų stagnacijos šioje vietoje“, – sako ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Projekto tikslas – sukurti gyventojų poreikius atitinkančią daugiafunkcinę infrastruktūrą, skirtą ikimokyklinio ugdymo, neformaliojo švietimo ir sveikatinimo paslaugoms teikti, kultūros, komunikacijos ir informacijos centro, sporto muziejaus veiklai vykdyti, gyventojų socializacijai skatinti ir vietos bendruomenei stiprinti, masiniams kultūriniams ir sporto renginiams organizuoti ir vietovės patrauklumą didinančiai ūkinei-komercinei veiklai vykdyti.

Vyriausybės įgaliota institucija įgyvendinant projektą nutarta paskirti Kūno kultūros ir sporto departamentą prie Vidaus reikalų ministerijos. Departamentas kartu su Vilniaus miesto savivaldybe organizuos koncesijos konkursą bei pasirašys partnerystės sutartį su privačiu subjektu, laimėjusiu konkursą (trišalę koncesiją), ir įgyvendins partnerystės projektą.

Nustatyta, kad šiam partnerystės projektui taikomas partnerystės būdas yra koncesija, o sutarties laikotarpis – iki 25 metų. Apibrėžtos partnerystės projekte apimtys – ne mažiau kaip 15 tūkst. stacionarių vietų stadiono ir ne daugiau kaip 1500 kv. m. sporto muziejaus patalpų sukūrimas, jų valdymas ir priežiūra, valstybės institucijų organizuojamų masinių kultūros ir kitų renginių organizavimo paslaugos. Didžiausi valstybės turtiniai įsipareigojimai projekte negalės viršyti 53 392 tūkst. eurų, įskaitant pridėtinės vertės mokestį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi