Lietuvoje

2015.12.09 09:26

Seimo vadovė: patenkinti visų mokytojų reikalavimų neįmanoma

ELTA2015.12.09 09:26

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė sako, kad patenkinti visus streikuojančių mokytojų reikalavimus nėra galimybių, nes tam reikėtų didelių korekcijų beveik sudėliotame 2016 metų biudžete.

Pasak Seimo vadovės, staiga nukreipiant didelę lėšų dalį švietimui, nukentėtų kitos valstybės gyvenimo sritys.

„Profsąjungų reikalavimai, kurie buvo pirminėje stadijoje, buvo išpildyti, dabar ką jie bando streiku dar papildomai reikalauti – tai tiesiog neįmanoma, nes jau biudžeto lėšos yra išskirstytos“, – „Žinių radijui“ trečiadienį kalbėjo L. Graužinienė.

Didžioji dalis švietimo darbuotojų profesinių sąjungų įspėjamąjį streiką surengė antradienį, o ketvirtadienį streikuos Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga. Praėjusią savaitę pedagogų ir Vyriausybės atstovai buvo susirinkę į taikinamąjį posėdį, tačiau sutarti nepavyko.

Kitų metų biudžete, kuris bus tvirtinamas gruodžio 10 dieną, mokytojų atlyginimams didinti Finansų ministerija surado papildomus 9 mln. eurų, taip pat milijoną eurų klasės krepšelio eksperimentui vykdyti. Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė yra sakiusi, kad visų mokytojų reikalavimams patenkinti reikėtų skubiai rasti daugiau kaip 100 mln. eurų.

Švietimo bendruomenė reikalauja iki 2017 m. atkurti prieškrizinį mokinio krepšelio dydį, nuosekliai didinti mokytojų atlyginimus, kitąmet skirti dvigubai daugiau lėšų išeitinėms kompensacijoms į pensiją išeinantiems mokytojams, taip pat susieti švietimui skiriamą biudžeto dalį su šalies bendruoju vidaus produktu (BVP). Taip pat reikalaujama, kad iki 2022 m. švietimo ir mokslo finansavimui turėtų būti skirta ne mažiau kaip 6 proc. nuo šalies BVP.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.