Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.08 19:39

Vengrija tęs dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse

LRT.lt 2015.12.08 19:39

Krašto apsaugos viceministras Marijus Velička ir kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas susitiko su Vengrijos gynybos ministru Istvan Simicsko ir Vengrijos kariuomenės vadu generolu leitenantu Tibor Benko Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose.

„Lietuva ir Vengrija praeityje turėjo daug garsių istorinių sąsajų ir dabar jaučiame ir matome Vengrijos paramą ir solidarumą bei konstruktyvų bendradarbiavimą karinėje srityje, nepaisant sunkios Vengrijos vidinės situacijos, sąlygotos didelės migracijos bangos“, – sakė Lietuvos krašto apsaugos viceministras M. Velička susitikęs su Vengrijos gynybos ministru I. Simicsko.

Šiame susitikime, aptariant dvišalį karinį bendradarbiavimą, Vengrijos gynybos ministras I. Simicsko patikino, kad ir toliau siųs savo rotacines pajėgas bendroms pratyboms Lietuvoje ir dalyvaus NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse 2016 metais.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose susitikęs su Vengrijos kariuomenės vadu generolu leitenantu Tiboru Benko išreiškė padėką Vengrijos kariuomenei už mūsų regiono saugumo stiprinimą dalyvaujant pratybose Lietuvoje, rengiant mūsų aviatorius, vykdant NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse ir prisidedant prie NATO pajėgų integravimo vieneto veiklos. Taip pat kariuomenių vadai aptarė saugumo situaciją, Lietuvos kariuomenės parengtį ir plėtros perspektyvas, paramos galimybes Ukrainai.

„Pakviečiau Vengrijos kariuomenės vadą atsiųsti savo karių kontingentą į Šiaulius dar vienai NATO oro policijos misijos rotacijai 2018 metais. Patikinau jį, kad ir toliau dėsime pastangas gerinti Šiaulių Aviacijos bazės infrastruktūrą ir tarnybos sąlygas atvykusiems kariams. Taip pat generolui Benko pasiūliau jau kitąmet atsiųsti savo kovinės paramos – prieštankinius ir oro gynybos – vienetus dalyvauti Lietuvoje vyksiančiose kasmetinėse tarptautinėse pratybose „Geležinis kardas“, „Geležinis vilkas“ ir „Medžiotojas“, – sakė gen. ltn. J. V. Žukas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi