Lietuvoje

2020.08.26 13:04

Linkevičius pritrūko žodžių dėl Baltarusijos notos Lietuvai: jei ryšulys balionų kelia grėsmę saugumui, ten tikrai sudėtinga situacija

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2020.08.26 13:04

Dėl galimo Lietuvos oro erdvės pažeidimo „Laisvės kelio“ metu pirmadienį įteikta nota Baltarusijai, vėliau Baltarusija Lietuvai įteikė notą dėl akcijos „Laisvės kelias“ metu į Baltarusiją įskridusių balionų, pavadindama tai „planuota provokacija“. Tiesa, Lietuvos užsienio reikalų ministrą nustebino tokia kaimynų nota, nes pasak L. Linkevičiaus, jei keli balionai ir vėliava kelia grėsmę Baltarusijos saugumui, šiai šaliai rimtai reikėtų susirūpinti jo tvirtumu.

Komentuodamas šios savaitės įvykius L. Linkevičius sako, kad pastarųjų dienų bendravimas ir įvykių seka su A. Lukašenkos režimu – siurrealistinis ir keistas. Lietuva sulaukė notos, kurią argumentuotai paaiškinti, pasak ministro, ganėtinai sudėtinga.

„Paskutiniu metui vyksta siurrealistiniai siužetai, menama kažkokia grėsmė, dabar kovinė parengtis kariniuose daliniuose, nes yra karinė grėsmė iš užsienio, iš mūsų (Lietuvos-LRT.lt). Tai dar kartą sakau, kad čia labai nesunku įsitikinti, kad nieko neplaninio nevyksta ir neplanuojama. Mes nematome ir iš tų judėjimų Baltarusijoje jokios grėsmės Lietuvai, tiesą sakant“, – apie Baltarusijos režimo pareiškimus kalbėjo L. Linkevičius.

Linkevičius: jei ryšulys balionų kėlia grėsmę valstybei, tada ją galima tik užjausti

Ministras su lengva ironija įvertino kaimyninės šalies notą, kurioje pastariesiems nerimą sukėlė „ryšulys balionų ir vėliava“.

„Gana komiška situacija, ryšulys balionų su vėliava, jeigu kėlė grėsmę tai valstybei, tai tada tikrai sudėtinga yra saugumo situacija ir ją galima tik užjausti. Jei tokie objektai kelia grėsmę, tai aš nežinau, ką pridurti. Tiesą sakant, net nelabai aišku, ką ir atsakyti į tokią notą. Aš nežinau, gal pasakys tie kolegos, kurie fiksuoja tuos visus judėjimus oro erdvėje, bet kiek aš pats mačiau vizualiai tą ryšulį balionų su vėliava prie Medininkų pilies, tai ten yra šioks toks atstumas iki sienos“, – su ironija sakė ministras L. Linkevičius.

Lietuvos užsienio reikalų ministras dar kartą pakartojo, tai tikrai nebuvo ta situacija, apie kurią reikėtų kalbėti kaip apie grėsmę kitai valstybei.

Skraidantys balionai sukėlė nerimą Baltarusijai

LRT.lt primena, kad protesto nota pirmadienį įteikta Lietuvos ambasadoriui Minske Andriui Pulokui, informavo Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Anatolijus Glazas.

Pasak jo, sekmadienį iš Lietuvos teritorijos paleistas „skraidantis objektas“, jis kirto sieną ir įskrido į Baltarusijos teritoriją tris kilometrus.

„Baltarusija vertina šį faktą kaip planuotą provokaciją ir tikisi, kad incidentas bus tinkamai ištirtas Vilniuje ir kad bus imtasi priemonių, kad panašūs atvejai ateityje nepasikartotų“, – teigė A. Glazas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt