Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.08 16:57

LRTK: „RTR Planeta“ bus mokama

ELTA 2015.12.08 16:57

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) nusprendė, kad dėl „Sekmadienio vakaras su Vladimiru Solovjovu“ laidoje galimai kurstomo karo ir neapykantos rusiškas „RTR Planeta“ kanalas Lietuvoje privalės būti įtrauktas į mokamų kanalų paketus.

Kanalą Lietuvoje retransliuojantys operatoriai privalės užtikrinti, kad „RTR Planeta“ žiūrovams bus prieinamas tik už papildomą mokestį. Apribojimai bus taikomi 12 mėnesių. ELTA primena, kad lapkričio 29 transliuotoje laidoje buvo aptariamas Turkijos numušto Rusijos karinio lėktuvo incidentas, joje pasisakė ir Rusijos liberaldemokratų partijos lyderis, Dūmos narys Vladimiras Žirinovskis.

„Laidos dalyviai ir ypač Rusijos Dūmos vicepirmininkas Vladimiras Žirinovskis, garsėjantis ultranacionalistinėmis pažiūromis, pasisakydami apie incidentą su Turkija dėl numušto Rusijos karinio lėktuvo, eskalavo konfliktą, ragino bombarduoti Turkijos karines bazes ir visą teritoriją, kurstė nesantaiką su Lenkija“, – rašoma LRTK išplatintame pranešime.

Tai ne pirmas kartas kai „RTR Planeta“ susiduria su LRTK sankcijomis. 2014 m. kovą 3 mėnesiams buvo sustabdžiusi šios programos Rusijos Federacijoje gamintų laidų retransliavimą Lietuvoje. 2015 m. balandį 3 mėnesiams buvo Lietuvoje buvo uždraustas visos programos retransliavimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi