Lietuvoje

2015.12.08 14:43

Prezidentė ragina NATO pradėti įgyvendinti ilgalaikes atgrasymo priemones

BNS2015.12.08 14:43

NATO turi pradėti įgyvendinti ilgalaikes atgrasymo regione priemones, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė, antradienį susitikusi su Vengrijos kolega Janosu Aderu.

„Šalies vadovė pabrėžė, jog geopolitinė padėtis mūsų regione išlieka įtempta, todėl Aljansas turi pereiti į kitą saugumo lygmenį ir pradėti įgyvendinti atgrasymo priemones, dėl kurių bus sprendžiama 2016 metais liepą vyksiančiame NATO viršūnių susitikime Varšuvoje“, – prezidentės spaudos tarnybos pranešime cituojama D. Grybauskaitė.

Prezidentūra pranešė, kad per NATO viršūnių susitikimą Lietuva sieks ilgalaikio sąjungininkių karių ir karinės technikos dislokavimo mūsų regione, nuolatos atnaujinamų ir pratybų metu patikrinamų gynybos planų Baltijos šalims, spartinti NATO pajėgų reagavimo į grėsmes laiką.

Lietuvos ir Vengrijos prezidentai Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose antradienį aptarė Lietuvos ir Vengrijos karinį bendradarbiavimą, pasirengimą NATO viršūnių susitikimui Varšuvoje, Europos energetinio saugumo klausimus.

Šalių vadovai stebėjo Baltijos oro policijos misijoje dalyvaujančių Vengrijos naikintuvų skrydį, susitiko su Lietuvos ir Vengrijos kariais. Šiuo metu Baltijos šalių oro erdvę saugo keturi Vengrijos naikintuvai JAS-39 „Gripen“, tarnybą Lietuvos Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose atlieka 87 Vengrijos kariai. Vengrija taip atsiuntė savo karininką į NATO pajėgų integravimo vienetą Vilniuje, o šios šalies instruktoriai padeda apmokyti Lietuvos karo pilotus.

„Vengrija aktyviai prisideda prie Lietuvos saugumo užtikrinimo. Išaugus grėsmėms ji viena pirmųjų atsiuntė savo karių kuopą, o šiandien vengrų naikintuvai saugo Baltijos šalių oro erdvę. Tai rodo, kad mūsų šalys vienodai supranta NATO solidarumą, kolektyvinės gynybos būtinybę ir laikosi vieningos nuomonės strateginiais klausimais“, – sakė D. Grybauskaitė.

Šiauliuose krašto apsaugos viceministras Marijus Velička ir kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas taip pat dalyvauja susitikimuose su Vengrijos gynybos ministru Istvanu Simicsko ir Vengrijos kariuomenės vadu generolu leitenantu Tiboru Benko.