Lietuvoje

2020.08.25 10:14

Dėl stringančių Registrų centro sistemų notarai negalėjo teikti paslaugų

paslaugų tiekimas atstatytas; atnaujinta 10.32
Margiris Meilutis, BNS, LRT RADIJAS2020.08.25 10:14

Antradienį ryte dėl stringančių Registrų centro sistemų sutriko notarų darbas, pranešė Lietuvos notarų rūmai. Apie 10.30 val. Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus LRT.lt pranešė, kad paslaugų tiekimas atnaujintas/

„Šiuo metu visos sistemos veikia. Antradienį ryte prieš 9 val. buvo fiksuotas trumpalaikis sistemų sutrikimas. Pastebėjus jį, nedelsiant buvo perkrauti serveriai ir visos aplikacijos, ir maždaug po 30 min. visų paslaugų veikimas vėl buvo atstatytas“, – pasakoja M. Samkus.

Antradienio rytą Notarų rūmų prezidentas pranešė apie gedimą.

„Neveikia Nekilnojamojo turto sandorių viešoji elektroninė paslauga (NETSVEP), Areštų registras, kitos svarbios duomenų bazės ir paieška jose. Notarai negali planuoti savo darbo, klientai priversti laukti arba perkelti sandorius“, – pranešime cituojamas Notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis.

Notarų teigimu, darbas sutriko visuose Lietuvos regionuose.

Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus BNS patikino, kad buvo ieškoma gedimo.

„Antradienį ryte fiksuotas kai kurių Registrų centro sistemų veiklos sutrikimas. Šiuo metu įmonės IT komanda operatyviai aiškinasi sutrikimo priežastis ir deda visas pastangas, kad jos būtų kaip galima greičiau pašalintos“, – sakė jis.

Kaip LRT RADIJUI sakė M. Samkus, gedimas netrikdė e. sveikatos sistemos veiklos, o pats gedimas lietė tas sistemas, kurias naudoja išorės vartotojai, tokie kaip notarai.

Preliminariais duomenimis situacija nėra susijusi su anksčiau buvusiu gedimu, kai daugiau nei savaitę po liūties neveikė e.sveikatos sistema.

LRT.lt primena, kad Registrų centras su gedimais susidūrė liepos pabaigoje, kai po liūties, trūkus vamzdžiui buvo užlieta Registrų centro serverinė, o kartu ir daugiau nei savaitę neveikė e.sveikatos sistema.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.