Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.07 18:44

Sulaikyti šeši Trakų rajono policijos pareigūnai, įtariami vagystėmis ir piktnaudžiavimu tarnyba

Policijos departamento Imuniteto valdybos pareigūnai sulaikė šešis Trakų rajono policijos komisariato pareigūnus. Jie įtariami piktnaudžiavę tarnyba ir vagystėmis.

Sulaikant Trakų rajono policijos komisariato pareigūnus, rasta naminės degtinės, kuri, kaip įtariama, konfiskuota prieš tris savaites Paluknio seniūnijoje, Pakrempės kaime. Apie toną raugo ir aparatus degtinei gaminti policininkai turėjo sunaikinti.

„Atlikdami tam tikrus patikrinimus, kaip naminės degtinės gamyba, jie tam tikrus daiktus privalėjo sunaikinti, bet to nepadarė. Įtariama, kad juos uždokumentavo kaip sunaikintus, o patys pasisavino“,– pasakojo Policijos departamento Imuniteto skyriaus vadovas Elanas Jablonskas.

Trakų rajono policijos komisariato pareigūnai buvo stebėti metus. Pasak Imuniteto tarnybos vadovų, policininkai įtariami ne vieną kartą piktnaudžiavę tarnyba. Iš pradžių pradėtas žvalgybinis, vėliau – ikiteisminis tyrimas.

„Tyrimas buvo pradėtas ne vien tik dėl to, dėl šitų vagysčių, bet buvo įtariama, kad dalis šių pareigūnų informuodavo asmenis apie galimus policijos reidus, patikrinimus, teikdavo jiems informaciją. Pas vieną šių asmenų, kuris gaudavo informaciją, kaip įtariame mes, buvo rasta naktinės degtinės“,– pasakojo E. Jablonskas.

Dėl įtarimų piktnaudžiavimu tarnyba ir vagystėmis sulaikytas Trakų rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkas ir keturi jo pavaldiniai, taip pat vienas kriminalinės policijos pareigūnas. Jiems pateikti įtarimai, planuojama kreiptis į teismą dėl pareigūnų nušalinimo. Įrodžius piktnaudžiavimą tarnyba ir vagystes, pareigūnams gresia baudos iki 10 tūkstančių eurų.

„Yra įvairaus amžiaus [pareigūnų – LRT.lt], įvairaus stažo, sakykim taip. Yra ir pensinio amžiaus pareigūnų, ir tų, kurie dar neturi pensinio amžiaus“,– apie įtariamuosius kalbėjo Policijos departamento Imuniteto skyriaus vadovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi