Lietuvoje

2015.12.07 12:39

L. Linkevičius išvyksta vizito JAV

ELTA 2015.12.07 12:39

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gruodžio 7–12 dienomis lankysis JAV, kur susitiks su šios šalies politiniais pareigūnais ir dalyvaus Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdyje Ukrainos klausimams aptarti.

Lietuvos ir JAV partnerystę, regiono saugumo situaciją ir energetinius reikalus L. Linkevičius gruodžio 7–9 dienomis aptars su JAV Valstybės departamento, parlamento Atstovų rūmų pareigūnais, taip pat Prezidento administracijos atstovais. Numatomas ir ministro susitikimas su buvusiu JAV gynybos sekretoriumi Chucku Hageliu.

Vašingtone L. Linkevičius taip pat susitiks su Gruzijos gynybos ministre Tinatin Chidašeli, aplankys JAV sostinėje esantį Ukrainos Holodomoro aukų memorialą.

Gruodžio 11 d. Niujorke ministras dalyvaus Lietuvos inicijuotame JT Saugumo Tarybos posėdyje dėl Ukrainos. Jo metu bus aptartos Minsko susitarimų įgyvendinimo ir žmogaus teisių padėties okupuotose Ukrainos teritorijose problemos. L. Linkevičius taip pat susitiks su JT generaliniu sekretoriumi Ban Ki-moonu.

JT būstinėje Niujorke ministras atidarys Lietuvos narystės JT Saugumo Taryboje pabaigai skirtą menininko Ray Bartkaus parodą. 2014-2015 metų narystę JT Saugumo Taryboje Lietuva baigs šių metų pabaigoje.