Lietuvoje

2020.08.24 12:52

„Laisvė ir teisingumas“ pristatė planus: žada padėti pensininkams, mažinti priimamų įstatymų skaičių

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.08.24 12:52

Prieš kiek daugiau nei du mėnesius įsikūrusi partija „Laisvė ir teisingumas“ pristatė savo kandidatus ir programos gaires. Sėkmės rinkimuose atveju, partija žada ir padėti pensininkams, ir lėtinti įstatymų priėmimo greitį.

Jau anksčiau skelbta, kad pirmąją vietą rinkimų sąraše partija atidavė pirmininkui Remigijui Žemaitaičiui, antroji atiteko Artūrui Zuokui, o trečioji – Artūrui Paulauskui. Ketvirtoji vieta sąraše skirta partijos pirmininko pavaduotojai Dianai Stomienei, o penktojoje vietoje įrašytas Seimo narys Kęstutis Bartkevičius. Partija įsteigta šių metų birželio pradžioje.

„Tai yra žiedas žmonių, kurie nepabijojo susiburti, nepabijojo eiti koja kojon. <...> Labai džiaugiuosi šios dienos rezultatais. Prieš keletą mėnesių žengėme ryžtingą žingsnį, mes sujungėme tris politines organizacijas, trys politikos lyderiai nusprendė susivienyti ir parodyti kitokią politiką, kitokios kokybės politiką“, – pirmadienį surengtame partijos renginyje kalbėjo R. Žemaitaitis.

Jis sakė, kad partijos sąraše yra daug įvairių žmonių, o pats sąrašas, anot jo, yra vienas stipriausių ir konkurencingiausių.

Antruoju numeriu sąraše įrašytas A. Zuokas pristatė punktus, įrašytus partijos programoje. Jis kalbėjo, kad patekusi į Seimą partija sieks įteisinti partnerystę, skirs dėmesį dirbantiesiems, taip pat sieks įgyvendinti ilgalaikę valstybės būsto nuomos programą.

„Lietuvoje, kur teisingumas yra ne formalumas, kiekvienas dirbantis galės priimti sau tinkamą darbo pobūdį. Didelį dėmesį savo programoje skirsime būsto renovacijai. <...> Didelis dėmesys mūsų programoje skiriamas sidabrinei ekonomikai.

Kaip žinote, mūsų gyventojai gyvena ilgiau, turime puikių senjorų, kurie gali ir nori būti aktyvūs valstybės kūrėjai, tačiau dažnai įstatymai ar darbo rinka verčia išeiti į pensiją ir būti neaktyviems. Siūlome specialias mokestines priemones, tai yra, mažesnį „Sodros“ mokestį tiems darbdaviamas, kurie išlaikytų pensininkams darbo vietas“, – kalbėjo A. Zuokas.

A. Paulauskas sakė, kad tikslas yra stabdyti „įstatymų priėmimo konvejerį“, nes, anot jo, įstatymų yra priimama tiek, kad ne visus spėjama ir vykdyti. Jis taip pat teigė, kad įstatymai Seime turėtų būti svarstomi ne porą savaičių, o gerokai ilgiau, į diskusijas įtraukiant ekspertus, visuomenės atstovus.

„Mes manome, kad ypatinga skuba, kuri šiandien yra beveik norma, turi tapti naudojama tik labai retais atvejais, o ne kasdienybe. <...> Stabilumas yra vertybė ir kai įstatymas nekeičiamas, jis tampa norma, žmonės pripranta, pradeda jį vykdyti. Ginčus dėl įstatymų netobulumo puikiausiai gali spręsti teismai“, – teigė A. Paulauskas.

Jis taip pat žada, kad partija sieks iš teismų „išgyvendinti korupciją, bylų vilkinimą“, o bausmė nuteistiesiems turi būti neišvengiama.

Portalas LRT.lt primena, kad „Laisvė ir teisingumas“ susikūrė susijungus „Tvarkos ir teisingumo“ bei Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) partijoms bei visuomeniniam komitetui, kuriam vadovavo A. Paulauskas. Partija vienija apie 5 tūkst. narių.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt