Naujienų srautas

Lietuvoje2012.06.18 08:13

Per vasarą planuojama remontuoti 25 sostinės mokyklas

Šią vasarą remontuoti arba užbaigti pradėtus remonto darbus planuojama 25-iose Vilniaus miesto švietimo įstaigose.

Šią vasarą remontuoti arba užbaigti pradėtus remonto darbus planuojama 25-iose Vilniaus miesto švietimo įstaigose.

Mokyklų vadovai sako, kad kasmet skiriamų lėšų dažniausiai pakanka tik smulkiems darbams. Bet džiaugiasi ir tuo.

Nervina rinkliavos

Mokyklas, kuriose atliekami ir vidaus remonto darbai, lankančių moksleivių tėvai, matyt, taip pat galės lengviau atsipūsti – nereta mokykla sąlygas vaikams gerina rinkdama pinigus iš tėvų arba naudodama lėšas iš įstaigai skiriamų dviejų procentų gyventojų pajamų mokesčio.

„Tai sienas perdažyti, tai lentynas sukalti, tai langus apšiltinti ar net pakeisti – vis kam nors renkami pinigai. Mažesnes nei vidutines pajamas gaunančiai šeimai, kaip mūsų, tokios rinkliavos bendroje „buhalterijoje“ būna nemaloni grafa“, – pasakojo vienos Vilniaus pradinių mokyklų moksleivio mama Aida.

Rūpinasi seniausiomis

Dalyje mokyklų remontas vyksta jau ne vienus metus.

„Kai kurių mokyklų remonto darbai kofinansuojami ES lėšomis. Įvairiose mokyklose atliekami labai skirtingi darbai, tačiau prioritetas teikiamas toms mokykloms, kurios yra seniausios ir kurioms labiausiai reikia remonto, pavyzdžiui, kuriose suvartojama daug šilumos energijos“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Gintaras Petronis.

Pasak jo, Vilniuje šiuo metu yra dar apie 20 mokyklų, kurioms „reikalingas esminis remontas“.

Nuo langų iki stogų

Naujus mokslo metus atsinaujinusi turėtų pasitikti Vilniaus Sausio 13-osios vidurinė mokykla – joje atliekami baigiamieji rekonstrukcijos darbai už 1,03 mln. litų.

„Pastato renovacijos darbai pradėti, rodos, 2006-aisiais. Jie numatyti pagal investicinį projektą, buvo skirtos biudžetinės lėšos langams keisti, tualetų kosmetiniam remontui, pastatui šiltinti. Kiekvienais metais, nors ir buvo krizė, mes vis tiek pinigų gaudavome ir darbų pasidarėme. Šiemet skirtas paskutinis milijonas projektui užbaigti, turi būti baigtas šiltinti pastatas iš išorės“, – pasakojo mokyklos direktorė Birutė Rudzinskienė.

„Dabar laukiame, kada darbininkai atskubės. Visi darbai vyko vasaromis, ugdymo procesui jie tikrai netrukdė. Žinoma, visada dar yra ką patvarkyti, viduje remonto juk nebuvo“, – kalbėjo mokyklos vadovė.

Darbai ir kainos

Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje atliekami baigiamieji rekonstrukcijos darbai už 100 tūkst. litų, Vilniaus Radvilų gimnazijoje – už 600 tūkst. litų, Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje – už 500 tūkst. litų. Vilniaus Šv. Kristoforo progimnazijos pastato rekonstrukcija atliekama su ES lėšomis, bendra suma – 4,23 mln. litų, Vilniaus „Atgajos“ specialiosios mokyklos pastato rekonstrukcija su ES lėšomis – kiek daugiau nei 4,679 mln. litų, Vilniaus Fabijoniškių vidurinės mokyklos pastato – 3,175 mln. litų su ES lėšomis, Vilniaus Viršuliškių vidurinės mokyklos pastato – už 4,86 mln. litų su ES lėšomis, Vilniaus Naujininkų vidurinės mokyklos pastato – už 4,2 mln. litų su ES lėšomis, Vilniaus Taikos progimnazijos pastato – už 3,7 mln. litų su ES lėšomis, Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos pastato – už už 3,7 mln. litų su ES lėšomis, VšĮ Vilniaus katalikiškosios mokyklos „Versmė“ pastato – 2,15 mln. litų su ES lėšomis.

Vilniaus miesto A. Vienuolio pagrindinėje mokykloje baigiami renovacijos darbai už 300 tūkst. litų. Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos (Vingio vidurinės mokyklos) pastato renovacija atliekama su ES lėšomis, bendra suma – 346,7 tūkst. litų.

Baigiami energijos vartojimo efektyvumo didinimo darbai Vilniaus Joachimo Lelevelio vidurinėje mokykloje už 58 tūkst. litų, Lazdynų vidurinėje mokykloje už 600 tūkst. litų, Vilniaus Baltupių progimnazijoje už 246,5 tūkst. litų, Vilniaus „Minties“ gimnazijoje už 100 tūkst. litų, Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazijoje už 30 tūkst. litų.

Baigiamieji modernizavimo darbai daugiau nei už 1,072 mln. litų atliekami Vilniaus lopšelyje-darželyje „Krivūlė“.

Langų, stogų, sanitarinių mazgų remontas atliekamas ugdymo įstaigose – lopšeliuose-darželiuose „Ramunėlė“, „Zylutė“, „Prie pasakų parko“, „Saulutė“, darželyje „Šaltinėlis“ Pilaitės vidurinėje mokykloje. Bendra suma – kiek daugiau nei 1,55 mln. litų.

Švietimo įstaigų kapitalinis remontas atliekamas Jono Pauliaus II progimnazijoje, Pavilnio pagrindinėje mokykloje, Žaliakalnio darželyje-mokykloje (Lenkijos Respublikos fondo „Wspólnota Polska“ ir ES lėšomis). Bendra suma – 6,9 mln. litų.

Vilniaus darželio-mokyklos „Volungė“ remontas bus atliktas už 475 tūkst. litų, Vilniaus Lazdynų vidurinės mokyklos filialo, esančio Liudvinavo gatvėje, – už 300 tūkst. litų, Vilniaus Juzefo Ignacijaus Kraševskio vidurinės mokyklos rekonstrukcija – už 500 tūkst. litų.

  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi