Lietuvoje

2015.12.06 18:41

Vilniuje vyko NVO ir bendruomenių labdaros mugė

Audra Avižiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.12.06 18:41

Vilniuje, Daukanto aikštėje, šeštą kartą surengta nevyriausybinių organizacijų (NVO) ir bendruomenių labdaros mugė. Sveikindama susirinkusiuosius, prezidentė Dalia Grybauskaitė prieš šventes kvietė dalytis gerumu ir prisiminti tuos, kuriems reikalinga pagalba.

Ne pirmus metus rengiamoje mugėje buvo galima įsigyti kalėdinių suvenyrų, išgerti karštos arbatos, paragauti maltiečių sriubos, kareiviškos košės ir prisijungti prie savanorystės projektų. Mugės lankytojai kviesti paremti nevyriausybines organizacijas. Susirinkusiuosius sveikinusi prezidentė teigė, kad Kalėdos – gražiausias metų laikas, ir kvietė visus dalytis gerumu.

„Ši mugė yra turbūt šilčiausia, nes čia daugiausiai širdies įdėta ir čia svarbiausia net ne daiktai, kuriuos jie pusę metų gamina ir stengiasi atnešti, o pabendravimas su žmonėmis. Jie nori parodyti save, kad egzistuoja, jie nori pasakyti, kad džiaugiasi gyvenimu, kad jiems reikia paramos. Ir šis laikotarpis kaip tik toks ir yra, kai reikia prisiminti, suprasti, padėti, išgirsti ir būti kartu“, – sakė D. Grybauskaitė.

Pagalbos vieni kitiems projektus kalėdinėje mugėje pristatė daugiau nei 50 nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių iš visos Lietuvos. Surinktos lėšos bus skirtos nepasiturinčioms ir gausioms šeimoms, neįgaliems žmonėms, vienišiems seneliams ir vaikams, nuo smurto nukentėjusioms moterims.