Lietuvoje

2015.12.05 12:38

Policijos ieškomiausių dešimtuke – buvęs bankininkas V. Antonovas

BNS2015.12.05 12:38

Lietuvos policija sudarė ieškomiausių asmenų dešimtuką, tarp labiausiai ieškomų – buvęs „Snoro“ akcininkas Rusijos pilietis Vladimiras Antonovas, įtariamieji nužudymais, narkotikų platinimu bei kontrabanda.

40-metis V.Antonovas ieškomas nuo 2011 metų lapkričio 22 dienos. Buvęs „Snoro“ valdybos pirmininkas Raimundas Baranauskas ir vienas jo akcininkų V.Antonovas pastaraisiais metais gyveno Jungtinėje Karalystėje. Liepos pradžioje jie dingo iš šios valstybės, britų pareigūnai jų nerado. Britanijos teismai jau buvo sutikę abu įtariamuosius perduoti Lietuvai, tačiau šie pasislėpė ir ekstradicijos išvengė.

V.Antonovas ir R.Baranauskas pripažinti įtariamaisiais dėl turto pasisavinimo stambiu mastu, dokumentų klastojimo, o R.Baranauskas – ir dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. 2011 metų lapkričio 16-ąją nacionalizuotam „Snorui“ bankroto byla iškelta tų pačių metų gruodžio 7-ąją.

R.Baranauskas taip pat ieškomas, bet jis nėra įtrauktas į Lietuvos ieškomiausių asmenų sąrašą.

„Nenorėčiau komentuoti detalių. Tiek, kiek reikia, mes bendradarbiaujame su britais, vyksta nuolatinis procesas. Dabar jautri bet kokia informacija ir gali pakenkti tyrimui“, – BNS sakė ikiteisminį tyrimą šių įtariamųjų atžvilgiu kuruojantis Generalinės prokuratūros prokuroras Darius Stankevičius.

Anksčiau buvo pasirodžiusi informacija, kad įtariamieji yra Rusijoje.

„Yra išduoti Europos arešto orderiai, informacija suvesta į įvairias bazes, taip pat – Interpolo. Pasislėpus asmeniui, sustoja senaties terminas. Apmaudu, mums gaila, kad taip atsitiko. Darbas didelis padarytas ir britų. Bet tie asmenys pasielgė taip, yra kaip yra. Bendradarbiavimas pakankamai geras buvo“, – BNS sakė prokuroras D.Stankevičius.

Prokuroras išreiškė viltį, kad dingę buvę „Snoro“ akcininkai bus surasti, ši byla jo darbinėje veikloje yra pagrindinė, su ja dirbama kasdien.
Policijos departamento atstovė Revita Janavičiūtė BNS sakė, kad šis labiausiai ieškomųjų dešimtukas yra sudarytas ir asmenys atrinkti iš dešimties svarbiausių tyrimų bylų.

„Iš „Snoro“ bylos paimtas vienas asmuo, bet nereiškia, kad procesiniai veiksmai nevykdomi kito asmens atžvilgiu, tiesiog toks principas. Dešimt bylų -dešimt ieškomiausių“, – BNS sakė R.Janavičiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.