Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.04 16:32

Prezidentūroje kaimyninių šalių vaikai demonstravo meilę Lietuvai

Į tradicinį kalėdinį susitikimą prezidentūroje atvyko daugiau nei 150 vaikų iš kaimyninių šalių. Vaikai atvežė parodyti savo piešinius apie Lietuvą, o dovanų sulaukė lietuviškų knygų.

Susirinkusius prezidentūroje lietuviška daina sveikino Rygos Lietuvių vidurinės mokyklos mokiniai. Vaikai iš Latvijos, Kaliningrado, Lenkijos bei Baltarusijos kartu atsivežė ir savo piešinius apie Lietuvą.

„Aš labai džiaugiuosi, kad atvežėte šiuos piešinius kaip savo meilės išraišką Lietuvai. Matau labai daug gražių piešinių su tuo, kaip jūs suprantate žodį „Lietuva“, – sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Vieni sklandesne kalba, kiti – su pedagogų pagalba pristatinėjo savo darbus. Mokytojai sakė dedantys daug pastangų, kad vaikai nepamirštų lietuvių kalbos ir savo šalies.

„Mūsų mokykloje labai draugaujame [su lietuvių kalba]: dainuojame dainas, bendradarbiaujame su daug mokyklų, vykdome daug projektų“, – tikina Rygos lietuvių vidurinės mokyklos mokytoja Vaida Raziūnienė.

Kviesdama ir toliau domėtis lietuvių kultūra, saugoti ir puoselėti gimtąją kalbą, prezidentė įteikė vaikams „Knygų Kalėdų“ dovanas – lietuvių rašytojų knygas. Panašią akciją prieš penkerius metus pradėjo ir Vilniaus universiteto akademikai. Susibičiuliavę su keletu užsienio Lietuvių bendruomenių jie renka perskaitytas knygas ir veža išeivijos vaikams.

„Daug žmonės nusiperka knygų, jas perskaitę laiko namuose. Todėl mūsų idėja buvo pasidalinti knygomis su lietuviais už Lietuvos ribų, su jų bendruomenėmis“, – tikina Vilniaus universiteto profesorė Virginija Jurėnienė.

Vyresnieji kaimyninių šalių lietuvių vaikai sakė ateitį siejantys su Lietuva- Dažnas svajoja čia studijuoti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi