Lietuvoje

2015.12.05 09:11

Sergantys miego apnėja gali nekvėpuoti net tris valandas per naktį

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2015.12.05 09:11

Sveikas žmogus miegodamas knarkia tik tada, kai yra pavargęs arba išgėręs alkoholio. Visais kitais atvejais knarkimas byloja apie sveikatos sutrikimus. Taip sako gydytojas Alvydas Unikauskas.

„Jei knarkiama kasnakt ir gulint bet kokia poza, tai yra rimtos ligos – miego apnėjos – požymis. Sergant šia liga, knarkimą lydi trumpalaikiai kvėpavimo sustojimai, kurie trunka dešimt ir daugiau sekundžių. Tokie epizodai gali kartotis net iki trijų šimtų kartų per naktį, tai reiškia, kad kai kuriais atvejais žmogus nekvėpuoja tris ar keturias valandas“, – pasakoja profesorius.

Anot gydytojo, iš pradžių tokie miego sutrikimai būna reti, bet ilgainiui dažnėja. Jų metu kraujyje sumažėja deguonies kiekis, todėl stoja širdis ir žmogus nuolat pabunda.

„Sergant miego apnėja, miegas tampa nebekokybiškas, todėl žmogus nuolat jaučiasi pavargęs, didėja rizika susirgti kitomis ligomis. O neseniai mokslininkai nustatė, kad net 37 proc. staigių mirčių įvyksta būtent dėl šios ligos“, – teigia A. Unikauskas.

Gydytojas perspėja, kad ši liga itin pavojinga vaikams. „Austrų mokslininkai nustatė, kad knarkiančių vaikų intelekto koeficientas mažėja, o protinis vystymasis atsilieka nuo neknarkiančių vaikų. Tačiau tai negalioja tuo atveju, jei vaikas knarkia tik dėl jį užpuolusios slogos“, – sako profesorius.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5