Lietuvoje

2015.12.04 15:04

J. Olekas su Vokietijos ambasadore aptarė saugumo užtikrinimą Baltijos regione

LRT.lt2015.12.04 15:04

Penktadienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, susitikęs su Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadore Lietuvoje Jutta Schimitz, aptarė Europos saugumo situaciją, saugumo užtikrinimo priemones mūsų regione, dvišalį ir daugiašalį bendradarbiavimą, kitus saugumo ir gynybos klausimus.

„Pastaruoju metu pasaulis tapo labai nestabilus: kruvini teroristų išpuoliai, nelegalios migracijos srautai, jau nekalbant apie Rusijos agresiją Kryme ir Rytų Ukrainoje. Privalome skubiai reaguoti į visa tai“, – susitikimo metu sakė ministras J. Olekas.

Kalbėdamas apie saugumo užtikrinimą mūsų regione, ministras J. Olekas teigė, kad, Jungtinei Karalystei prisijungus prie JAV ir Vokietijos bendros Transatlantinės pajėgumų stiprinimo ir mokymo iniciatyvos (angl. Transatlantic Capability Enhancement and Training, TACET), Lietuva tikisi, kad šių trijų didžiųjų šalių kariniai vienetai bus dislokuojami ir mūsų regione.

Ministras taip pat pabrėžė Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministerijų pasirašytos sutarties dėl haubicų „PzH2000“ įsigijimo svarbą, nes tai itin prisidės stiprinant Lietuvos kariuomenės pajėgumus, rašoma pranešime spaudai.

Susitikimo metu ministras J. Olekas padėkojo Vokietijai už paramą dalyvaujant NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse, atsiųstas rotacines pajėgas į mūsų regioną, skirtus karininkus į Vilniuje veikiantį NATO pajėgų integravimo vienetą –  šalis šiam vienetui skyrė tris savo atstovus. 

Šiemet Lietuvoje pratybose ir mokymuose dalyvavo daugiau nei 500 vokiečių karių. Vokietija buvo dislokavusi pėstininkų kuopą su karine technika, vokiečių kariai dalyvavo lapkritį  Lietuvoje vykusiose tarptautinėse pratybose „Geležinis kardas 2015“. 

Vokietijos ambasadorė pabrėžė, kad Vokietija ir kitais metais teiks NATO sutartas saugumo užtikrinimo priemones mūsų regione.

Kalbėdamas apie būsimą NATO viršūnių susitikimą Varšuvoje, ministras J. Olekas akcentavo, kad jame svarbu sutarti dėl tolesnių Aljanso saugumo užtikrinimo priemonių Baltijos regione.

„Siekiame, kad mūsų regione dislokuotos rotuojamos NATO pajėgos būtų padidintos iki bataliono dydžio kiekvienoje Baltijos šalyje“, – susitikimo metu kalbėjo J. Olekas.