Lietuvoje

2013.02.18 19:10

Vokietijos žvalgybos didžiausias iššūkis – apsisaugoti nuo Kinijos ir Rusijos šnipų

ELTA2013.02.18 19:10

Vokietijos karinės žvalgybos vadovas itin reto interviu metu teigė, kad vienas iš pagrindinių iššūkių yra apsaugoti gynybos projektus nuo Kinijos ir Rusijos slaptųjų tarnybų šnipinėjimo, skelbia „Reuters“.  

Vokietijos karinės žvalgybos vadovas itin reto interviu metu teigė, kad vienas iš pagrindinių iššūkių yra apsaugoti gynybos projektus nuo Kinijos ir Rusijos slaptųjų tarnybų šnipinėjimo, skelbia „Reuters“.

Karinė žvalgybos tarnyba iki šiol laikėsi atokesnės pozicijos nei dvi didesnės Vokietijos federalinės žvalgybos agentūros – BND, atsakinga už užsienio žvalgybą, ir BfV – už vidaus žvalgybą.

Karinės žvalgybos vadas Ulrichas Birkenheieras „Die Welt“ pirmadienį išspausdintame interviu teigia, kad „tarptautinių gynybos projektų šnipinėjimas“ yra didėjantis iššūkis, nes užsienio agentai stengiasi gauti informacijos apie naujų gynybos produktų karinius bandymus.

„Rusijos ir Kinijos slaptosios tarnybos vis dar bando užverbuoti vokiečių karius. Mes turime tai ištirti ir užkirsti tam kelią“, – „Die Welt“ sakė U. Birkenheieras pirmo per 57 metus interviu žiniasklaidai metu.

Vokietijos žvalgybos tarnybos sulaukė griežtos kritikos po to, kai 2011 metais buvo išaiškinta nedidelė kraštutinių dešiniųjų organizacija, pasivadinusi nacionalsocialistų pogrindžio grupuote, kuri per dešimtmetį nužudė devynis imigrantus ir policininkę, įvykdė sprogdinimą ir apiplėšė 14 bankų.

Pasak U. Birkenheiero, šis įvykis įtikino agentūrą, „kaip svarbu mūsų užduotį ir darbą paaiškinti išoriniam pasauliui“. Karinės žvalgybos personalą sudaro 1 tūkst. 150 narių, iš kurių dalis dislokuota septyniose vietose užsienyje, įskaitant Afganistaną, Kosovą ir Džibutį, kur Vokietijos kariuomenė dalyvauja tarptautinėse misijose.

Populiariausi

Ingridos Šimonytės ministrų kabinetas

Lietuvoje

2020.12.04 12:06

Nausėdos verdiktas – įvardijo, kurių Šimonytės teiktų kandidatų neskirs ministrais Armonaitė: naujas kandidatas – artimas partijos vertybėms; atnaujinta 13.47

14
Karantinas Lietuvoje

Lietuvoje

2020.12.04 16:01

Veryga: karantiną bus siūloma pratęsti iki gruodžio 31 dienos pranešė, kaip galėtų griežtėti karantinas

Aurelijus Veryga

Lietuvoje

2020.12.04 13:14

Laikinasis ministras: kitą savaitę bus svarstomos naujos karantino griežtinimo priemonės nesutinka su Šimonytės kritika NVSC; atnaujinta 15.15

6