Lietuvoje

2015.12.04 14:13

Korupcijos skandalas Vilniuje: atleidžiamas STT tiriamoje aferoje parašus dėjęs savivaldybės įmonės vadovas

15min.lt2015.12.04 14:13

Nyderlandų sporto statistikos ir informacijos kompanija „Infostrada“ tradiciškai sudarė artėjančių olimpinių žaidynių prognozuojamų prizininkų sąrašą. Mūsų šalies sportininkams prognozuojami penki medalių komplektai.

Manoma, jog geriausius šansus Rio de Žaneire turi šiuolaikinės penkiakovės atstovė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Jai vienintelei „Infostrada“ prognozuoja aukso medalį individualiose varžybose.

Sidabro apdovanojimai prognozuojami olimpinei čempionei Rūtai Meilutytei bei irkluotojų duetui Rolandui Maščinskui ir Sauliui Ritter.

Bronza galėtų laimėti šiuolaikinės penkiakovės atstovas Justinas Kinderis bei irkluotojų Donatos Vištartaitės ir Mildos Valčiukaitės pora.

Estijai ir Latvijai prognozuojama po 1 bronzos apdovanojimą imtynėse.

15min.lt žiniomis, su STT narstomu sandoriu susijusius dokumentus pasirašinėjo ir J.Treinys. Neoficialiais duomenimis, jis STT buvo apklaustas kaip liudytojas.

Pats J.Treinys apie savo santykius su „Statybos progresija“ nelinkęs daugžodžiauti. Vis dėlto jis patvirtino dėjęs parašus ant dokumentų, susijusių su STT narstomu sandoriu.

„Tuo metu aš pasirašinėjau kaip direktorius. Bet aš sakau, aš ten nedirbu“, – 15min.lt teigė J.Treinys.

„Statybos progresijai“ J.Treinys vadovauti nustojo rugpjūčio 31 d. Atitinkamas R.Jurkšo vadovaujamos įmonės valdybos sprendimas priimtas savaite anksčiau. Netrukus po darbinių santykių su „Statybos progresija“ pabaigos J.Treinys užėmė laikinojo „Vilniaus plano“ vadovo postą.

R.Šimašius apsisprendė greitai

Su 15min.lt pateikta informacija susipažinęs R.Šimašius penktadienį išsikvietė laikinąjį „Vilniaus plano“ vadovą J.Treinį. Po trumpo pokalbio meras nusprendė atsisakyti laikinojo „Vilniaus plano“ vadovo paslaugų.

„Su J.Treiniu buvo šįryt pokalbis ir dėl jo veiksmų nuspręsta prašyti informacijos iš STT. Meras jam pasakė, kad esant įtarimams dėl galimo interesų konflikto, nemato daugiau galimybių jam tęsti veiklą laikinojo vadovo pareigose“, – 15min.lt teigė mero patarėjas Aleksandras Zubriakovas.

J.Treinys 15min.lt teigė neketinantis skųsti savo atleidimo iš pareigų. „Ne, neskųsiu“, – sakė R.Jurkšo žentas.

Primename, jog STT tyrime dėl galimo piktnaudžiavimo ir turto iššvaistymo įtariamųjų kol kas nėra.

J.Treinys – jau trečias pareigūnas, kuriam šis skandalas kainuoja kėdę. Pirmas posto neteko R.Jurkšas, netrukus iš pareigų pasitraukė ir „Start Vilnius vadovas Simas Ramutis Petrikis, 15min.lt duomenimis, taip pat dėliojęs parašus ant galbūt korupcinių susitarimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.