Lietuvoje

2015.12.04 15:50

Lietuva remia Prancūzijos pasiryžimą suaktyvinti kovą prieš IS teroristus

LRT.lt2015.12.04 15:50

Penktadienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, susitikęs su Prancūzijos ambasadoriumi Lietuvai Phillipe`u Jeantaud informavo, kad Lietuva remia Prancūzijos pasiryžimą suaktyvinti kovą prieš IS teroristus.

„Esame pasirengę pagal galimybes prisidėti palengvinant naštą Prancūzijos pajėgoms“, – sakė ministras J. Olekas.

Prancūzijos ambasadorius Ph. Jeantaud pabrėžė, kad Paryžius sveikintų didesnį Lietuvos įsitraukimą į operacijas Malyje ar Centrinės Afrikos Respublikoje, skelbiama pranešime spaudai.

Ministras J. Olekas ambasadorių informavo, kad Lietuva svarsto galimybę padidinti Lietuvos karių dalyvavimą Jungtinių Tautų operacijoje Malyje, atsiliepdama į Prancūzijos prašymą aktyvuoti Europos Sąjungos Lisabonos sutarties 42.7 straipsnį dėl paramos kovoje su terorizmu.

Seimui yra pateiktas mandato dėl Lietuvos karių dalyvavimo tarptautinėse operacijose 2016–2017 m. projektas, kuriame buvo numatytas iki 20 Lietuvos karių dalyvavimas Jungtinių Tautų operacijoje Malyje. 

Pasak ministro, Seimas svarstys naują siūlymą padidinti šį skaičių iki 40.

Šiuo metu Europos Sąjungos mokymo misijoje Malyje (angl. EUTM Mali) tarnauja trys Lietuvos kariai – iš jų du kariniai instruktoriai Koulikoro mokymo centre ir vienas karininkas – Bamake veikiančiame misijos štabe.  Šioje operacijoje Lietuvos kariai dalyvauja nuo 2013 m. pavasario.

Ministras taip pat pareiškė Prancūzijai užuojautą dėl lapkričio 13 d. teroristų  įvykdytų išpuolių Paryžiuje.

Ministras J. Olekas padėkojo Prancūzijos ambasadoriui už jo šalies  nuolatinį dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse ir pakvietė dalyvauti šioje misijoje 2016 metais.

Prancūzija yra viena aktyviausių sąjungininkių užtikrinant NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse. Šalis jau keturis kartus į NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse buvo atsiuntusi savo karius ir naikintuvus, kurie buvo dislokuoti Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.