Lietuvoje

2020.08.19 22:56

Lietuvos lenkai surengė paramos Baltarusijai akciją

LRT.lt2020.08.19 22:56

Lietuvos Lenkų sąjungos (LLS) Vilniaus skyrius trečiadienio vakarą organizavo baltarusių tautos palaikymo akciją.

Lietuvos lenkai skelbia besisolidarizuojantys su baltarusiais, kovojančiais už laisvę, ir Baltarusijos lenkais.

„Parodykime mūsų paramą ir solidarumą tautiečiams ir visiems Baltarusijos gyventojams“, – į palaikymo akciją kvietė LLS Vilniaus skyriaus vadovas Marek Kubiak.

Jis pakvietė visus, kas nėra abejingas tam, kas vyksta Baltarusijoje, rinktis prie Baltarusijos ambasados Vilniuje ir paragino atsinešti Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos vėliavas.

„Solidarizuojamės taip pat su mūsų tautiečiais Baltarusijoje. Mus jungia labai daug – kraujo ryšys, bendra istorija, kalba, Didžiosios Kunigaikštystės prisiminimas. Visada bendradarbiavome su Baltarusijos lenkais. Matydami, kaip Lukašenkos režimas elgiasi su baltarusių tauta, mūsų tautiečiais, negalime likti abejingi, todėl šiandien būsime prie Baltarusijos ambasados Vilniuje ir tokiu būdu išreikšime savo solidarumą“, - kviesdamas į palaikymo akciją rašė M. Kubiak.

LRT.lt primena, kad Baltarusijos valdžiai paskelbus, kad A. Lukašenka per prezidento rinkimus surinko 80 proc. balsų ir buvo perrinktas dar vienai kadencijai, šalyje kilo ir iki šiol tęsiasi tūkstantiniai protestai.

Jie malšinami smurtu – sulaikyta apie 7 tūkst. žmonių, sulaikytieji praneša apie kankinimus sulaikymo įstaigose, žinomos ir patvirtintos trys mirtys.

Europos Sąjungos šalių vadovai trečiadienį apsisprendė taikyti tikslines sankcijas Baltarusijos pareigūnams, prisidėjusiems prie rinkimų klastojimo ir represijų prieš protestuotojus, po Europos Vadovų Tarybos pranešė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05