Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.03 23:02

STT pareigūnai krėtė ir Vilniaus savivaldybės įmonę

BNS 2015.12.03 23:02

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai ketvirtadienį lankėsi ne tik Nacionalinės žemės tarnyboje (NŽT) Vilniaus miesto skyriuje, bet ir Vilniaus miesto savivaldybės įmonėje „Vilniaus vystymo kompanija“ (VVK).

VVK vadovas Renatas Dūdonis patvirtino, kad STT ketvirtadienį įmonėje atliko dokumentų poėmius.

„Taip, atvažiavo, paprašė dokumentų – mes jiems viską atidavėme, nematau čia kažkokių didelių problemų“, – BNS sakė jis.

Raštu perduotame komentare, kuriame paaiškina STT atliktų veiksmų aplinkybes, R. Dūdonis tvirtino, jog jo vadovaujama įmonė paskelbusi aukcioną pardavė statinį sostinės Žvėryno mikrorajone. Anot jo, inventorizuoti ir parduoti pagrindinėje veikloje nenaudojamą turtą įmonę įpareigojo savivaldybė, norėjusi „pagerinti savo finansinius srautus“.

„Vienas iš tokių turtų, parduotas 2015 metų pradžioje, buvo 1 proc. baigtumo statinys, registruotas adresu Žalioji g. 3, Vilniuje. Dėl mažo baigtumo VVK nepavyko suformuoti atskiro sklypo ir taip padidinti parduodamo daikto vertę, todėl aukciono būdu buvo parduotas tik pats 1 proc. baigtumo statinys, „kabantis“ įmonės balanse ir nenaudojamas nuo 1995 metų“, – tvirtino R. Dūdonis.

Anot jo, pardavimo verčiai nustatyti buvo užsakyta nepriklausoma statinio vertinimo ekspertizė, kuria ir buvo vadovaujamasi.

„Pardavimui buvo gautas atitinkamas NŽT sutikimas. Nebaigtą statinį įsigijo didžiausią kainą aukcione pasiūliusi bendrovė. Detalios informacijos, kokie buvo įgijėjo ketinimai ir tolesni veiksmai, VVK neturi“, – nurodė R. Dūdonis.

Kaip skelbta, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai atliko kratas ir dokumentų poėmį Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Vilniaus miesto skyriuje, kuris be konkurso išnuomojo bendrovėms skirtus daugiau nei 1 mln. eurų vertės žemės sklypus prestižiniame Žvėryno rajone.

STT Vilniaus valdybos viršininkas Daumantas Pocius BNS teigė, jog įtarimai šiame tyrime kol kas niekam nepareikšti.

„Įtariama, kad klastojant dokumentus ir NŽT Vilniaus skyriaus darbuotojams piktnaudžiaujant tarnyba, Vilniaus mieste buvo išnuomoti du bendrovių reikmėms skirti sklypai, kurių vertė – 757 tūkst. ir 395 tūkst. eurų“, – pranešime spaudai nurodė STT.

Pasak STT, įtariama, kad tarnyba pateikė neteisingus dokumentus, o tai žinodami NŽT darbuotojai neteisėtai – ne aukciono būdu pasirašė valstybinės žemės nuomos sutartis.

NŽT viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Audrius Gelžinis sakė, nuomos sutartis, NŽT nuomone, „buvo galimai ydinga“ ir NŽT buvo pradėjusi jos nutraukimo procedūras.

„Jos pradėtos iškart po to, kai mes lapkričio 12 dieną gavom iš Žemės ūkio ministerijos raštą, kuriame buvo specialiai sudarytos komisijos rekomendacija, siūlymas inicijuoti valstybinės žemės sklypo nuomos sutarties nutraukimą“, – komentavo A. Gelžinis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi