Lietuvoje

2013.02.19 09:20

Teismo buhalterė įtariama pasisavinusi per 20 tūkst. litų

Giedrius Vitkauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2013.02.19 09:20

Vilniaus apygardos teismo sąskaitoje pasigesta daugiau kaip 20 tūkst. litų. Įtariama, kad darbuotojų algoms skirtus pinigus pasisavino ilgus metus teismo finansus prižiūrėjusi buhalterė.  

Vilniaus apygardos teismo sąskaitoje pasigesta daugiau kaip 20 tūkst. litų. Įtariama, kad darbuotojų algoms skirtus pinigus pasisavino ilgus metus teismo finansus prižiūrėjusi buhalterė.

Kad Vilniaus apygardos teismo kasoje trūksta pinigų pastebėta atlikus 2012-ųjų metinę ataskaitą. Įtariama, kad teismo biudžetą prižiūrėjusi finansininkė pernai nuo metų pradžios iki spalio sugebėjo pasisavinti per 20 tūkst. litų. Šie pinigai buvo skirti darbuotojų algoms. Pinigų iš teismo kasos dingimą žada narplioti Vilniaus apygardos prokuratūra, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

„suku paskalyti, kokia schema buvo, bet pinigai atsidurdavo ten, kur neturėjo atsidurti. Ta darbuotoja dirba nuo 1995 metų. Yra duomenų, kad pinigai buvo pervedami būtent į jos sąskaitą, ir tai buvo žmogus atsakinga už finansus teisme“, – pasakoja Vilniaus apygardos teismo pirmininkas Vytautas Zelianka.

Teismo pirmininkas žada, kad bus atliekamas ankstesnių metų finansinis auditas.

Nuo pat Vilniaus apygardos teismo įkūrimo – 1995-ųjų finansus prižiūrėjusi buhalterė šiuo metu teisme jau nebedirba.

„Iš darbo išėjo nes vyko reorganizavimas. Manėme, kad riekia naujos darbuotojos, galinčios atlikti didelius darbus. Atėjo naujas žmogus, buvusiai finansininkei buvo pasiūlytas darbas, su kuriuo ji nesutiko ir ji išėjo savo noru“, – sako V. Zelianka.

Dabar Vilniaus apygardos teismo metiniu apie 10 mln. litų biudžetu rūpinasi naujai suformuotas Finansų skyrius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.