Lietuvoje

2013.02.19 09:19

V. Uspaskichas: jungimasis – teisingas žingsnis

Darbo partijos vadovas Viktoras Uspaskichas teigia, kad galimas susijungimas „Tvarkos ir teisingumo“ partija – „geras žingsnis“.  

Darbo partijos vadovas Viktoras Uspaskichas teigia, kad galimas susijungimas „Tvarkos ir teisingumo“ partija – „geras žingsnis“.

„Mums svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad rinkėjai nori trečios politinės jėgos , ne tik kraštutinės kairiosios, dešiniosios, bet nori ir centro vidurį turėti. Todėl, aš galvoju, tai yra teisingas žingsnis“, – LRT televizijos naujienų tarnybai sakė V. Uspaskichas.

Tokį sprendimą partija gali priimti jau šį sekmadienį vyksiančiame partijos prezidiumo posėdyje, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Ateinantį sekmadienį taip pat šaukiamas ir neeilinis Darbo partijos prezidiumo bei tarybos posėdis. Darbo partijos lyderis neslepia, kad jungimosi klausimas bus svarstomas. 

R. Paksas sako, kad dėl jungimosi su „darbiečiais“ paaiškės sekmadienį

Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Rolandas Paksas sako negalintis nei paneigti, nei patvirtinti informacijos apie galimą jo vadovaujamos partijos jungimąsi su Viktoro Uspaskicho vadovaujama Darbo partija. Pasak R. Pakso, galutiniai sprendimai paaiškės per sekmadienį įvyksiantį partijos prezidiumo ir tarybos posėdį.

„Galėčiau pasakyti tik tiek, kad sekmadienį turėsime tarybos posėdį. Galėčiau pasakyti tiek, kad šnekamės dėl bendradarbiavimo seniai su daugeliu partijų. Ir galėčiau pasakyti, kad partijų jungimas, stambinimas, jėgų akumuliavimas yra sveikintinas dalykas. Visi sprendimai – ar pradėsime kažkiek eiti tuo keliu, ar nepradėsime, bus padaryti sekmadienį“, – naujienų agentūrai ELTA pirmadienį sakė R. Paksas.

Paprašius patikslinti, ar „darbiečių“ ir „tvarkiečių“ susijungimas neatmetamas, Tvarkos ir teisingumo lyderis teigė to „nei patvirtinantis, nei atmetantis“.

Jeigu Darbo partija ir partija Tvarka ir teisingumas susijungtų, partijos vadovas, kaip skelbia žiniasklaida, keistųsi kas dvejus metus. Pirmais metais vadovaus Tvarkos ir teisingumo atstovas, o po dvejų metų – Darbo partijos narys.

Kol kas naujos politinės partijos pavadinimas nėra žinomas.

Visos teisinės procedūros turėtų būti atliktos per 65 dienas, skaičiuojant nuo ateinančio sekmadienio.

Naujoji politinė partija turės 39 vietas Seime ir bus didžiausia parlamento partija.

Tvarkos ir teisingumo partijos prezidiumo ir tarybos posėdis vyks sekmadienį nuo 14 val. Vilniuje, „Šarūno“ viešbutyje.                            

V. Mazuronis: esama visokių diskusijų

Valdančiajai koalicijai sulaukus šimtadienio, pasklido kalbos apie Darbo partijos ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ jungimąsi. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmasis vicepirmininkas Valentinas Mazuronis teigia, kad partijoje esama visokių diskusijų, tarp jų ir dėl jungimosi su „darbiečiais“.

„Aš irgi šokiruotas ne mažiau negu jūs. Iš tikrųjų, visos partijos galvoja apie perspektyvą, galvoja apie tolesnius variantus. Įvairios grupės tarp partiečių gali būti. Aš nežinau, kas ir kur bei su kuo kalba, bet jeigu manęs klausiate kaip pirmojo partijos pirmininko pavaduotojo, tai galiu pasakyti, kad jokių apsisprendimų politiniame lygmenyje pas mus partijoje nėra“, – DELFI sakė V. Mazuronis.

K. Komskis: galime jungtis ir su liberalcentristais

„Tvarkiečių“ vicepirmininkas Kęstas Komskis savo ruožtu pasakojo, esą „tvarkiečių“ gretose kalbama ir apie jungimąsi su Darbo partija, ir su liberalcentristais.

„Mes ir su vienais, ir su kitais jungiamės, ir centristais, ir „darbiečiais“. Diskusijos vyksta, čia dar reikia palaukti. Taip greitai nieko neįvyks. Galiu pasakyti, kad pas mus apskritai daug partijų Lietuvoje, kuo mažiau jų bus, tuo lengviau žmonėms atsirinkti, tuo stipresnės partijos“, - sakė K. Komskis.

Politikas aiškino, esą jeigu būtų nuspręsta jungti dvi partijas, tai būtų padaryta per ilgą laiką, nes procesas nėra lengvas.

„Svarstymai vyksta, o politiniai dalykai vyks, kai bus priimti vieni ar kiti sprendimai“, – sakė K. Komskis.

L. Graužinienė nori alternatyvos dvipartinei sistemai

Darbo partijos pirmininko pavaduotoja Loreta Graužinienė DELFI teigė, kad politiniai sprendimai šiuo klausimu nėra priimti, tačiau sekmadienį planuojama partijos taryba ir prezidiumas.

„Nieko negaliu pakomentuoti, nes joks valdymo organas bendro sprendimo nepriėmė. Turiu tik informaciją, kad sekmadienį šaukiamas partijos prezidiumas ir taryba, o darbotvarkės dar neturiu“, – teigė L. Graužinienė.

„Jeigu būtų priimti tokie sprendimai, tai, mano nuomone, tikrai atėjo laikas telkti vieną bendrą centro jėgos partiją. Manyčiau, kad visos centro jėgos turėtų vienytis, kad būtų alternatyva dvipartinei sistemai. Aš įžvelgčiau čia tokį pliusą mums, kaip demokratinei valstybei“, – pridūrė politikė.

P. Gražulis: jungtuvės bus

Artimiausiu metu susijungti ketina Darbo ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijos. 15min.lt „tvarkietis“ Petras Gražulis patvirtino, kad susijungimas planuojamas.

„Taip, yra tokie planai. Šiandien turėjome būstinėje tokį partijos pasitarimą, tokios mintys yra, bet kaip jas pavyks įgyvendinti, kol kas sunku pasakyti. Toks abipusis noras yra jungtis į stambesnį darinį“, – teigė P.Gražulis.

Anot jo, ar verta jungtis su Darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“ ketina nuspręsti sekmadienį. 

P. Gražulio teigimu, preliminiariai partijų vadovai yra sutarę, kad naujam politiniam dariniui vadovaus Rolandas Paksas, o frakcijai Seime – Viktoras Uspaskichas. „Tvarkiečio“ teigimu, gali būti numatyta ir partijos pirmininko rotacija.

„Va tiek aptarta, o jungtųsi, matyt, paritetiniais pagrindais“, – pridūrė P.Gražulis.

Pasak jo, naują politinį darinį planuojama pavadinti „Tvarka, darbas ir teisingumas“, tačiau dėl to dar bus tariamasi plačiau.

Socialdemokratas J. Bernatonis jungtuvėmis netiki

Tuo tarpu socialdemokratų pilkuoju kardinolu vadinamas Juozas Bernatonis netiki „darbiečių“ ir „tvarkiečių“ jungtuvėmis.

„Man toks gandas labai netikėtas, kadangi tai visiškai skirtingų ideologijų partijos, turinčios pakankamai skirtingas programas. „Tvarka ir teisingumas“ išsivystė iš liberaldemokratų, o „darbiečiai“ kitokias vertybes turinti partija. Jeigu toks variantas galimas, nors aš tuo nelabai tikiu, tai ne iš meilės, o iš išskaičiavimo. Jų bendrumo aš nematau didelio, išskyrus tai, kad dirbo kartu opozicijoje ir kad dabar kartu dirba Vyriausybėje. Sakyčiau, kad tai nesuprantami planai, bet aš nelabai tikiu“, - teigė J. Bernatonis. 

Šiuo metu „Tvarka ir teisingumas“ ir Darbo partija skelbiasi turinčios po maždaug 17 tūkst. narių.