Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.02 14:43

L. Linkevičius: bendradarbiavimas su NATO padeda stiprinti Ukrainos saugumą

LRT.lt 2015.12.02 14:43

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje trečiadienį surengtame NATO ir Ukrainos komisijos posėdyje pabrėžė tvirtą paramą intensyvesniam NATO ir Ukrainos politiniam dialogui ir praktiniam bendradarbiavimui, kuris prisidėtų prie Ukrainos saugumo ir gynybos pajėgumų stiprinimo.

NATO ir Ukrainos komisijos susitikime ministrai aptarė reformų eigą Ukrainoje, Minsko susitarimų įgyvendinimą bei padėtį Ukrainos rytinėje dalyje, skelbiama pranešime spaudai.

„Ukraina išlieka viena svarbiausių NATO partnerių. Artėjantį Aljanso vadovų susitikimą Varšuvoje vertinu kaip gerą galimybę sustiprinti NATO ir Ukrainos politinį dialogą“, – sakė L. Linkevičius.

Lietuvos diplomatinė atstovybė Kijeve, pasak jo, toliau aktyviai tęs NATO kontaktinės ambasados Ukrainoje funkcijas. Posėdžio metu Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas Lietuvai padėkojo už aktyvų indėlį į NATO ir Ukrainos politinį bendradarbiavimą ir svarbų Lietuvos ambasados Kijeve vaidmenį šiame procese.

Komisijos posėdyje buvo pabrėžtas Ukrainos tikslas per artimiausius metus priartinti šalies karines pajėgas prie NATO standartų. Ministro L. Linkevičiaus teigimu, jį pasiekti gali padėti įkurta trišalė Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigada LITPOLUKBRIG, kuri jau 2016 m. vasarį dalyvaus pratybose „Triple Brave“.

„Ši brigada gali būti Ukrainos karinių pajėgų transformacijos modelis. Ji suteiks galimybę Ukrainos karininkams įgyti patirties veikiant pagal NATO standartus ir procedūras“, – pridūrė ministras.

Jis taip pat akcentavo būtinybę stiprinti Ukrainos strateginės komunikacijos pajėgumus. Lietuva pasirengusi prisidėti prie šio tikslo per atitinkamą NATO patikos fondą ir dvišaliu pagrindu.

Be to, Lietuva prisideda prie Ukrainai skirto NATO C4 (Vadovavimo, valdymo, ryšių ir kompiuterių (Command, Control, Communications and Computers)) patikos fondo veiklos (50 tūkst. eurų).  

NATO ir Ukrainos komisijos posėdyje buvo akcentuota tolesnė visapusiška parama Ukrainai, jos vykdomoms reformoms, kurios sustiprintų valstybės institucijų ir visuomenės atsparumą, bei Minsko susitarimų įgyvendinimui, kurie leistų atkurti šalies teritorinį vientisumą. Sąjungininkai patikino, kad bus tęsiama Krymo aneksijos nepripažinimo politika, ir Sirijos pilietinio karo sprendimo paieškos nesumažins dėmesio Rytų Ukrainai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16