Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.02 13:23

D. Grybauskaitė: Rusijos demonstruojama kova su terorizmu – mažai įtikinanti

LRT.lt 2015.12.02 13:23

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su į Lietuvą darbo vizito atvykusiu Ukrainos prezidentu Petro Porošenka. Šalių vadovai pirmininkavo aštuntajai Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų tarybai, kurioje aptarta Ukrainos saugumo padėtis, Minsko susitarimų įgyvendinimas, Ukrainoje įgyvendinamos svarbios teisinės ir ekonominės reformos.

„Trapios paliaubos Ukrainoje nėra taika. Ugnies nutraukimo susitarimas nuolat pažeidinėjamas, neatitraukta sunkioji karinė technika, neatkurta Ukrainos sienų kontrolė. Rusija toliau pamina tarptautinę teisę Ukrainoje, o jos demonstruojama kova su terorizmu – mažai įtikinanti. Už tai negalime mokėti Europos ir Ukrainos saugumu“, – sakė prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva ir visa Europa tvirtai palaiko Ukrainos žmones, ginančius savo laisvę ir kuriančius skaidrią bei atvirą valstybę. Sankcijos agresoriui turi būti tęsiamos, kol nebus visiškai įgyvendinti Minsko susitarimai, skelbiama pranešime spaudai.

Lietuva nuosekliai remia Ukrainos žmonių europinį pasirinkimą ir šios šalies siekį užsitikrinti bevizį režimą su Europos Sąjungos valstybėmis. Todėl šalių vadovai aptarė tam būtinų reformų įgyvendinimą.

Ukraina jau žengė svarbius žingsnius reformuodama policijos patrulių tarnybą, įsteigdama su korupcija kovojančių prokurorų tarnybą, gerindama valstybės finansų valdymą. Pasak prezidentės, dabar itin svarbu nesustoti ir įgyvendinti kitas būtinas teismų, prokuratūros, energetikos sektoriaus pertvarkas. Tai svarbu Ukrainos žmonių gerovei, skelbiama pranešime.

Lietuvos ir Ukrainos prezidentų susitikimas vyksta likus mėnesiui iki Ukrainos ir Europos Sąjungos Laisvosios prekybos sutarties įsigaliojimo. Šalies vadovės teigimu, tai dar vienas žingsnis, suartinsiantis Ukrainą su Europa, atversiantis jai skaidrią ir konkurencingą rinką bei sumažinsiantis ekonominę priklausomybę nuo Rusijos. Todėl šis susitarimas turi būti įgyvendintas neatidėliojant ir be naujų išlygų.

Mūsų šalis padeda Ukrainai įgyvendinti būtinas pertvarkas, teikdama ekspertinę ir finansinę pagalbą. Lietuvos parama Ukrainos viešojo sektoriaus reformoms, jos švietimui ir suteikta humanitarinė pagalba vien šiais metais siekia 1,5 mln. eurų.

Lietuva taip pat bendradarbiauja su Ukraina stiprinant ir modernizuojant šios šalies karines pajėgas. Ukrainos kariams sudaromos galimybės studijuoti Lietuvos karo akademijoje, o kitų metų pradžioje bus surengtos pirmosios trišalės Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos brigados pratybos.

Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų tarybos metu buvo pasirašyta kultūrinio bendradarbiavimo programa 2016–2020 metams, kuri dar labiau sustiprins dvišalius ryšius meno ir švietimo srityje, paskatins dalijimąsi patirtimi saugant kultūros paveldą, padidins Lietuvos kūrėjų žinomumą Ukrainoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi